Bir Çöp Slasher: Şeytan Kızlar (1985)

Dünyayı Kurtaran Adam’dan bile daha “kötü”

Şeytan Kızlar izleBiz yazdıktan sonra Homoti epey meşhur oldu ama 80’ler video furyası sırasında çekilmiş onlarca “kötü” Türk filmi bulunmaktadır. Kötü film derken, Türk sinemacıların çektiği en kötü film unvanını haksız bir şekilde taşıyan Dünyayı Kurtaran Adam’a bile bir başyapıtmış gibi yaklaşmanızı sağlayacak kadar pespaye yapımlardan bahsediyorum. Bunlardan biri olan Şeytan Kızlar’ın yapım tarihi tam olarak bilinmiyor ama furyanın ortasında yani 1985 ya da 1986 yıllarında çekilmiş olması kuvvetli bir ihtimal.

Şeytan Kızlar hiçbir anında bir senaryoya sahipmiş gibi durmuyor. Filmin başında kumsalda oynaşan iki genç insandan kadın olanı birden telden bir kuyruğu ve kartondan bir şeytan maskesi olan amazona dönüşüp partnerini önce kırbaçlayıp sonra boğuyor ve elindeki makyaj aynasıyla arkadaşlarına mesaj gönderiyor! Elleri kıskıvrak bağlı genç adam hoyratça itelenerek bir yere götürülüyor ve sonra saçma sapan ve acemice karate hareketleri yapan hepsi bikinili ve maskeli dilberlerden oluşmuş Şeytan Kızlar kampını görüyoruz.

Bir Çöp Slasher: Şeytan Kızlar (1985) 1 – karate

Anlıyoruz ki bu diri vücutlu ablaların hepsi kafayı erkekleri işkence ederek öldürmekle bozmuş bir tarikatın üyeleri… Sebepsiz de değiller. Erkeklerin cinsel zorbalıklarından bıkıp usanınca, tüm erkek ırkını ortadan kaldırmak ve dünyanın hâkimi olmak gibi bir fikre saplanmışlar ve bunu kumsaldan topladıkları biracı tayfasını mızraklarla dürterek başarabileceklerini sanıyorlar!

Şeytan Kızlar bu ve benzeri bir sürü abuklukla devam ediyor. Prodüksiyon tam bir felaket… Oyuncuların ağızlarından çıkanla yapılan dublaj bambaşka telden çalıyor. Aynı ses 4-5 karaktere birden dublaj yapıyor. Hele bir de Şeytan kızlığa geçiş ritüeli var ki ancak izleyerek edinebileceğiniz bir hissiyat aşılıyor. Tabi bu sonu gelmez Şeytan Kızlar seremonilerinin hiçbir anlamı yok ama finaldeki dans sahnesi akıllara zarar!

Gittiğim için biliyorum, filmin tamamı Fethiye yakınlarında bulunan ve mübadele sırasında halkının Yunanistan’a göç et(tiril)mesiyle ıssızlaşıp harabeye dönen Kayaköy’de çekilmiş. Set namına yapılan şey de harabelerin önüne bir kaç siyah iblis kartoneti koymak olmuş.

Şeytan Kızlar

Ortalarından itibaren filmin şiddet içeriği de yükselmeye başlıyor. Şeytan Kızlar, ellerine geçirdikleri her erkeği, şişliyor, mızraklıyor ve ortalığı kan gölüne çeviriyorlar. Hatta ele geçirdikleri genç bir adamı, yere çaktıkları kazığın üzerine atarak öldürdükleri bir sahne bile var.  Yapımcıların, o dönemde tutmuş her fikri filme doldurmak gibi bir amacı vardı sanırım; Bikinili seksi kızlar, birkaç tecavüz sahnesi, bolca kan içeren şiddet anları vs.

Şeytan Kızlar neden bu kadar tuhaf?

Naked Vengeance gibi 80’lerin vigilante klasiklerinden ve yine aynı dönemin replika sword&sandal filmlerinden fena halde kafası karışmış bir kokteyl sunan bu filmi, video furyası sırasında ıskalayıp yıllar sonra internete salınmış kötü bir VHS aktarımından izleyebildim. Jeneriği kayıp, finalde de “son” yazısından başka bir şey bulamadığım için bu filmi hangi sinemacı takımının yaptığı konusunda hiçbir fikrim yoktu. İnternette de kötü film meraklısı yabancı bir arkadaşın hakkında yazdığı bir eleştiri dışında (IMDB dahil) künye bilgisi bulmak mümkün değildi ama okurlarımızdan “karagöz” imdadımıza yetişti de filmin yönetmeninin Kadir Akgün olduğunu ve oyuncularının, Figen Aydoğdu, Silver Türk, Seda Sezer, Dilara, Gülderen Acarlar gibi isimlerden oluştuğunu öğrenebildik.

Daha fazla yazılabilecek bir şey yok. Oyunculuklar kötü, kamera çok kötü, konu desen hiç yok ama sırf bu yüzden belki de, izlemesi çok zevkli! Eğer Dünyayı Kurtaran Adam’ı bu topraklarda çekilen en “kötü” film zannediyorsanız bir de bunu izleyin derim.

Not: Böylesine kayıp bir filmin posterini bulmam mümkün olmayınca kendim bir tane uydurdum.

Bir not daha: Bu yazıda kullanılan “kötü film” olma hali bu filmleri isimlendirmekten ibarettir. Dışarıda kullanılan “trash” tabirine denk gelecek türden bir yaklaşım. Bu “kötü” filmlerin hepsi bizim gibi B film severler için eşsiz eserler…

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

blank
1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

19 Yorumlar

 1. blank

  supermis bu film seyretmek lazim .birde seytan cikmazi diye bir turk filmi seyretmistim ,ceza evinde isyan sahnesi vardi sirf o sahne icin film seyredilir.

 2. blank

  aman allahım!!! : )

 3. blank

  Dünya’yı Kurtaran Adamdan bile daha iyi :D

 4. blank

  Bu filmin yapım yılı oyuncuları, yönetmeni, senaryosu hakkında bilgi verebilecek biri var mı ?

 5. blank

  @zevkopat kardeşim filmin oyuncuları:
  Figen Aydoğdu,Silver Türk,Seda Sezer,Dilara,Gülderen Acarlar….

  Yönetmen:Kadir Akgünlü…
  Yapım Yılıda 1987-88 arası tam emin değilim senaryo muhtemelen spontane geliştiğinden bilgi veremeyeceğim kal sağlıcakla…

 6. blank

  ne o zevkopat filmi bulup sahip olduğun foruma yükleyip orada insanlara satmayı mı planlıyorusun? bu işi ticarete döken insanların yorumları bile yayınlanmamalı. hele ki böyle güzel bir yazı yazılmış sitede https://www.otekisinema.com/paylasamamak/

 7. blank

  Bu filmleri (keza yabancı olanları da) nereden nasıl bulup izliyorsunuz yahu?? :) Öteki sinema sitesi ayarında bir site daha görmedi bu topraklar.Kalın sağlıcakla.

 8. blank

  Salih ilgin için teşekkür ederiz: Şeytan Kızlar’ı indirmen için sana link: http://www.fileserve.com/file/n3Kq6jf

 9. blank

  @Karagöz verdiğin bilgiler için teşekkür ederim kardeşim.

 10. blank

  kızlar şeytandan çok kediye benziyor.

 11. blank

  Kadir Akgünlü ile röportaj yapmak şart oldu

 12. blank

  Yazınız ve link için teşekürler böyle bir film olduğunu öğrenmiş oldum hatta indiriyorum şu an. Bu tip filmleri bulması çok zor oluyor. Bildiğiniz Sağlık tarması, anne kızlık soy adı ve kozmonot özellikleri aramayan siteler var mı üye olabiliceğim ?

 13. blank

  Bu siteyi seviyorum :D

 14. blank

  merhabalar ben filmi seyretmek istiyorum fakat üstünden zaman geçmiş ve link silinmiş yardım edebilecek var mı acaba ?

 15. blank

  Sanki forummuş gibi link ölü demekten utanç duyuyorum ama link ölü :(

 16. blank

  ya fileserve linki kurbağa olmuş :/ yenisini yollayabilir misiniz acaba?

 17. blank

  Gwendolie filminden etkilenmis kostumler amazon kadinlarinin konusuna kōtū dusunceli erkeklere verilen ceza yontemleri erotizme katilarak yapilmis bir taklid filmi yine de turkiyede o yillarda cekilmis bir film kendine õzgù ucuz yolla yapilmis eglenceli bir film vasat da olsa bulup sundugunuz icin tesekkurler. Ilk defa sayenizde seyretmek imkani oldu. Tesekkurler.
  Kaybolmaktansa arsivde dursun. Mukemmel emeginize degmis.

 18. blank
  Mansur Yıldırım

  Bu filmlerin yeniden keşfedilmesinde murat tolga şen abinin payı büyük, hepsi video kasetlerde unutulmuş gitmiş filmlerdi. iyi ki öteki sinema var. teşekkürler murat tolga şen abi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir