The Last Voyage of the Demeter / Drakula: Son Yolculuk

Andre Ovredal’ın yönettiği The Last Voyage of the Demeter / Drakula: Son Yolculuk filminden fragman ve görüntüler yayınlandı!

Bram Stoker’ın meşhur romanı Dracula’nın Kaptanın Seyir Defteri adlı bölümünden beyazperdeye uyarlanan The Last Voyage of the Demeter / Drakula: Son Yolculuk, seyirci ile buluşmaya hazırlanıyor. Elli adet gizemli ahşap sandıktan oluşan özel kargoyu Karpatya’dan Londra’ya taşımak üzere kiralanan Demeter adlı ticari geminin dehşet verici hikâyesini konu alan filmden fragman ve yeni görüntüler paylaşıldı.

Korku sineması hayranlarını heyecanlandıran film, 25 Ağustos tarihinde vizyona girecek.

The Last Voyage of the Demeter / Drakula: Son Yolculuk 1 – The Last Voyage of the Demeter Drakula Son Yolculuk 2023 2

2023’ün merakla beklenen korku filmleri arasında yer alan ve Bram Stoker’ın klasikleşmiş romanı Dracula’dan uyarlanan The Last Voyage of the Demeter / Drakula: Son Yolculuk filminden fragman ve yeni görüntüler paylaşıldı.

Üzerlerinde herhangi bir işaret bulunmayan elli adet ahşap sandıktan oluşan özel kargoyu Karpatya’dan Londra’ya taşımak üzere kiralanan Demeter adlı ticari geminin dehşet verici hikâyesini konu alan filmde okyanus yolculuğunda hayatta kalmaya çalışan ve her gece gemideki acımasız bir varlık tarafından sinsice takip edilen talihsiz mürettebatın başına tuhaf olaylar gelir. Bir süre sonra kömüre dönmüş, terk edilmiş bir enkaz halinde İngiltere kıyılarına geri dönen Demeter’in mürettebatından ise hiçbir iz yoktur.

Zodiac ve Black Swan filmlerinin yapımcılarının imzasını taşıyan filmin yönetmen koltuğunda Norveçli sinemacı Andre Ovredal oturuyor.

In the Heights ve Straight Outta Compton gibi filmlerle tanınan Corey Hawkins’in, Demeter’in mürettebatına katılan doktor Clemens’i canlandırdığı filmde, Aisling Franciosi istemeden gemiye kaçak binen bir yolcuyu, Liam Cunningham geminin kaptanını ve David Dastmalchian ise Demeter’in ikinci kaptanını canlandırıyorlar. Jon Jon Briones, Stefan Kapicic, Nikolai Nikolaeff ve Javier Botet ise filmde yer alan diğer oyuncular arasında yer alıyor.

Ülkemizdeki dağıtımını TME Films’in üstlendiği Drakula: Son Yolculuk, 25 Ağustos’ta sinemalarda olacak.

The Last Voyage of the Demeter / Drakula: Son Yolculuk 4 – The Last Voyage of the Demeter Drakula Son Yolculuk 2023 5

The Last Voyage of the Demeter / Drakula: Son Yolculuk

Tür: Korku
Yönetmen: Andre Ovredal
Senaryo: Bragi F. Schut ve Zak Olkewicz (Senaryo Bram Stoker imzalı Dracula’nın The Captain’s Log / Kaptanın Seyir Defteri adlı bölümüne dayanmaktadır.)
Oyuncular: Corey Hawkins, Aisling Franciosi, Liam Cunningham, David Dastmalchian, Jon Jon Briones, Stefan Kapicic, Nikolai Nikolaeff, Javier Botet, Martin Furulund, Chris Walley, Woody Norman
Yapımcılar: Brad Fischer, Mike Medavoy, Arnold Messer
Ortak Yapımcılar: Miki Emmrich, Winston Azzopardi, Christoph Fisser, Henning Molfenter, Shelly Strong, Charlie Woebcken
Uygulayıcı Yapımcılar: Matthew Hirsch, Chris Bender, Jeb Brody

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir