The Walking Dead Sezon 6 Bölüm 9 "No Way Out" İncelemesi 1 – 86564cc864e948a0c818056dafc0b129

The Walking Dead Sezon 6 Bölüm 9 “No Way Out” İncelemesi

15 Şubat 2016

Altıncı sezonun ilk 8 bölümü bittikten sonra kısa bir ara veren The Walking Dead, 9. bölüm ile sahalara bomba gibi dönüyor. TV tarihinin en kanlı dizi bölümlerinden biri ile izleyicisine neden farklı olduğunu bir kez daha hatırlatan The Walking Dead, kaldığı yerden zombi haklamaya devam ediyor.

Ara sezon finali olan sekizinci bölüm çok da tatmin etmemiş olacak ki dokuzuncu bölüme geldiğimizde sezon finali olabilecek kadar büyük olaylarla karşılaşıyoruz. The Walking Dead’in zaten sezon içi bölümleri genelde psikolojik gerilim tadında, zombilerin yan karakterler olduğu, sadece sağda solda boş boş dolandığı, hikayenin insanın kötülüğüne odaklandığı bölümlerdir. Ancak açılış ve final bölümlerinde “işte geldik buradayız, zombi kesmede ustayız” tadında sahneler ile karşılaşırız. Sezon 6 Bölüm 9 da bir istisna değil ve belki de en muazzam yakın dövüş zombi haklama sahnelerine sahip.

Bölüm hikayeyi kaldığı yerden alıyor, Daryl, Sasha ve Abraham buldukları kamyon ile ilerlerken, Son of The Anarchy dizisinden çıkmış gibi duran bir çete yollarını kesmiş ve aralarında gerilimli dakikalar yaşanmıştır. Ancak silahları alıp ekibi öldürmeye karar veren liderleri Daryl’i fazla hafife almıştır. Negan’ın hikayesine yine giremesek de onun elemanları olduğunu anladığımız bu ekip ile ana kötü Negan’a hikaye biraz daha yaklaşıyor.

The Walking Dead 019

Alexandria’ya döndüğümüzde ise durum hiç iç açıcı değil. Rick ve arkadaşları vücutlarına zombi parçaları sürerek mühimmat deposuna kadar gitmeyi düşünmüşlerdi ancak Rick bunu başaramayacaklarını anlayıp yeni bir plan kuruyor ve ekibe tırları alıp zombileri üstlerine çekmeyi öneriyor. Ancak işler gene istedikleri gibi gitmiyor ve Carl ve Rick için şok edici gelişmeler yaşanıyor.

Glenn izleme kulesinde mahsur kalan karısını kurtarmak için kazanamayacağı bir savaşa girerken yardımına Daryl, Sasha ve Abraham geliyor. Diğer taraftan Alexandria’da Rick oğlunun başına gelen talihsiz kaza nedeni ile psikopata bağlayıp önüne gelene baltası ile saldırmaya başlaması Alexandria’nın sakinlerini de hareketlendiriyor ve ortam bir anda insanlığın son savaşına bağlanıyor. Savaşın tam ortasında ise Daryl alevli bir planla ortaya çıkıp zombilere son dersi vermeye çalışıyor.

The Walking Dead 028

Bundan sonraki final bölümüne kadar muhtemelen Alexandria içindeki liderlik savaşlarını ve Negan’ın çetesinin saldırılarını izleyeceğimiz sezonun kalan bölümlerinde bakalım Rick ve arkadaşları bizi nasıl şaşırtacaklar.

Öteki Sinema için yazan: Masis Üşenmez

blank

Masis Üşenmez

1979 İstanbul doğumlu yazar ilk sinema deneyimini Superman ve Star Wars’la yaşayıp kendini çizgi roman ve bilim kurgu dünyasına atar. 2006 yılında "Öteki Sinema" kadrosuna katılır ve sitenin gelişiminde önemli rol üstlenir. Halen Öteki Sinema'da editörlük ve Cinedergi'de yazarlık yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Cowboy Bebop (1998) 2 – Cowboy Bebop

Cowboy Bebop (1998)

X-Files 10. Sezon, 5. Bölüm: 'Babylon' 3 – 15XFILES master675

X-Files 10. Sezon, 5. Bölüm: ‘Babylon’

5. bölüm Babylon, 11 Eylül saldırısından sonra oluşan Müslüman karşıtlığına