Top 10: En İyi Korku Dizileri

22 Ocak 2013

10. The Hitchhiker (1983-91)

Otostopçu’nun yine bizim kuşak için yeri başkadır. Yer yer cinselliğin, yer yer dehşetin, gore’un ön planda olduğu bölümleri adından söz ettirmiştir. Otostopçumuz kameraya o bölümdeki karakterleri anlatarak hikâye başlar ve genelde sürpriz bir sonla noktalanır.

https://www.youtube.com/watch?v=9eRUpjlZNMU

blank

Masis Üşenmez

1979 İstanbul doğumlu yazar ilk sinema deneyimini Superman ve Star Wars’la yaşayıp kendini çizgi roman ve bilim kurgu dünyasına atar. 2006 yılında "Öteki Sinema" kadrosuna katılır ve sitenin gelişiminde önemli rol üstlenir. Halen Öteki Sinema'da editörlük ve Cinedergi'de yazarlık yapmaktadır.

4 Comments

  1. Harika bir liste olmuş. Supernatural ve American Horror Story’nin de adı zaten en başta geçmiş. Yalnız listede unutulan bir dizi var ki hatırlatmak istedim: Twilight Zone (Alacakaranlık Kuşağı).

  2. Sevgili Metin, listenin 3 numarasına bakarsan, unutulduğunu zannettiğin Twilight Zone (Alacakaranlık Kuşağı) ile karşılaşacaksın.

  3. Söz konusu korku dizileri olunca Millennium, Masters of Horror’un 3. sezonu niteliğindeki Fear Itself, Kingdom’un Stephen King versiyonu ve Something Is Out There’in de adlarını anmak yerinde olacaktır.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Martin Scorsese Öneriyor: Tüm Zamanların En Korkunç 11 Filmi 1 – Martin Scorsese 019

Martin Scorsese Öneriyor: Tüm Zamanların En Korkunç 11 Filmi

Martin Scorsese, 31 Ekim 2013’te, yani tam Halloween zamanı, favori
2019 Yılının En İyi Korku Filmleri 2 – Luz

2019 Yılının En İyi Korku Filmleri

Öteki Sinema'nın her yıl merakla beklenen En İyi Korku Filmleri