Top 10: En İyi Korku Dizileri

8. Alfred Hitchcock Presents (1955-1962)

Twilight Zone öncesi TV seyircisine gerilimi tattıran en önemli yapım tabii ki çağın en büyük yönetmeni Hitchcock’un birbirinden ayrı çeşitli gerilim hikâyeleri ile bezediği yapımıdır. Bölümlerin çok azını kendisi çekmiş olsa da dizinin başında ve sonunda çıkarak anlatması ile hayranlarını eğlendirmeyi bilmiştir. İsminin gücü ile de birçok sinema yıldızını belki de ilk kez televizyon seyircisi ile tanıştırmayı başarmıştır. Düşünün ki ellilerde sinemaya gitmek tam bir lüks iken kısıtlı televizyon yayını sırasında evinizde Steve McQueen gibi bir yıldızı seyretmenin zevkini yaşıyorsunuz.

Yazar hakkında: Masis Üşenmez

1979 İstanbul doğumlu yazar ilk sinema deneyimini Superman ve Star Wars’la yaşayıp kendini çizgi roman ve bilim kurgu dünyasına atar. 2006 yılında "Öteki Sinema" kadrosuna katılır ve sitenin gelişiminde önemli rol üstlenir. Halen Öteki Sinema'da editörlük ve Cinedergi'de yazarlık yapmaktadır.

4 Yorumlar

  1. Harika bir liste olmuş. Supernatural ve American Horror Story’nin de adı zaten en başta geçmiş. Yalnız listede unutulan bir dizi var ki hatırlatmak istedim: Twilight Zone (Alacakaranlık Kuşağı).

  2. Sevgili Metin, listenin 3 numarasına bakarsan unutulduğunu zannettiğin Twilight Zone (Alacakaranlık Kuşağı) ile karşılaşacaksın.

  3. Söz konusu korku dizileri olunca Millennium, Masters of Horror’un 3. sezonu niteliğindeki Fear Itself, Kingdom’un Stephen King versiyonu ve Something Is Out There’in de adlarını anmak yerinde olacaktır.

  4. Teen wolf yok yaa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.