Top 10: En İyi Korku Dizileri

1.Masters of Horror (2005-2007)

Dario Argento, John Carpenter, Takashi Miike, John Landis gibi taptığımız korku filmlerinin unutulmaz yönetmenlerinin birer saatlik kısalarından oluşan iki sezonluk dizi her bölümde aynı çıtayı tutturamasa da Korku filmi literatürüne yeni hikâyeler katmayı bilmiştir. Serinin en büyük eleştirisi bu inişli çıkışlı bölümleri olsa da iyi bölümleri gerçekten çok iyidir diğerleri için ise ancak vasat üstü diyebiliriz ki yönetmenleri düşününce onu bile demek biraz zor gelir. Benim favorilerimi soracak olursanız Miike’nin Imprint’i ve Carpenter’ın Cigarette Burns’ünü tek geçerim. Senede iki üç kere bu bölümleri tekrar tekrar seyrettiğimi söylemem sanırım diziye olan hayranlığımı yeterince açıklayacaktır.

Yazar hakkında: Masis Üşenmez

1979 İstanbul doğumlu yazar ilk sinema deneyimini Superman ve Star Wars’la yaşayıp kendini çizgi roman ve bilim kurgu dünyasına atar. 2006 yılında "Öteki Sinema" kadrosuna katılır ve sitenin gelişiminde önemli rol üstlenir. Halen Öteki Sinema'da editörlük ve Cinedergi'de yazarlık yapmaktadır.

Bak bunu da seversin...

Güçlü Kadınlardan Tüm Kadınlara İlham Olacak Replikler

Semra Doll, 8 Mart'a özel listesinde öteki filmlerin ve dizilerin güçlü kadınlarından tüm kadınlara ilham olacak replikleri bir araya getirdi.

4 Yorumlar

  1. Harika bir liste olmuş. Supernatural ve American Horror Story’nin de adı zaten en başta geçmiş. Yalnız listede unutulan bir dizi var ki hatırlatmak istedim: Twilight Zone (Alacakaranlık Kuşağı).

  2. Sevgili Metin, listenin 3 numarasına bakarsan unutulduğunu zannettiğin Twilight Zone (Alacakaranlık Kuşağı) ile karşılaşacaksın.

  3. Söz konusu korku dizileri olunca Millennium, Masters of Horror’un 3. sezonu niteliğindeki Fear Itself, Kingdom’un Stephen King versiyonu ve Something Is Out There’in de adlarını anmak yerinde olacaktır.

  4. Teen wolf yok yaa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir