Top 10: En İyi Korku Dizileri

22 Ocak 2013

2. Tales From the Crypt (1989-96)

Russell Mulcahy, Robert Zemeckis, Richard Donner, Tom Holland, Kevin Yagher, Walter Hill, Gilbert Adler gibi isimlerin yönettiği yine kısa film tadında her hafta farklı hikâye örgüsü ile adından söz etmemiz gereken bir başka yapım ise Tales From the Crypt’tir. Bir zombi mezar bekçisinin ağzından dinlediğimiz tüyler ürpertici hikâyelerin kaynağı ellili yıllarda yayınlanan aynı adlı çizgi romandandır.

blank

Masis Üşenmez

1979 İstanbul doğumlu yazar ilk sinema deneyimini Superman ve Star Wars’la yaşayıp kendini çizgi roman ve bilim kurgu dünyasına atar. 2006 yılında "Öteki Sinema" kadrosuna katılır ve sitenin gelişiminde önemli rol üstlenir. Halen Öteki Sinema'da editörlük ve Cinedergi'de yazarlık yapmaktadır.

4 Comments

  1. Harika bir liste olmuş. Supernatural ve American Horror Story’nin de adı zaten en başta geçmiş. Yalnız listede unutulan bir dizi var ki hatırlatmak istedim: Twilight Zone (Alacakaranlık Kuşağı).

  2. Sevgili Metin, listenin 3 numarasına bakarsan, unutulduğunu zannettiğin Twilight Zone (Alacakaranlık Kuşağı) ile karşılaşacaksın.

  3. Söz konusu korku dizileri olunca Millennium, Masters of Horror’un 3. sezonu niteliğindeki Fear Itself, Kingdom’un Stephen King versiyonu ve Something Is Out There’in de adlarını anmak yerinde olacaktır.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Top 10: Uzaylı İstilası Filmleri 1 – thing 3

Top 10: Uzaylı İstilası Filmleri

Uzaylılar tepemizde! Sinema salonları devasa uzay araçlarıyla dolarken, sinema tarihinin
Yeni Yıla Yalnız Girenlere: En Korkunç 10 Yılbaşı Filmi! 2 – cats1

Yeni Yıla Yalnız Girenlere: En Korkunç 10 Yılbaşı Filmi!

Noel'in barıştırıcı ve yatıştırıcı duygusu hoşa gider ama her Noel