Top 10: En İyi Korku Dizileri

22 Ocak 2013

6. Riget / The Kingdom (1994-1997)

Lars von Trier’in iki sezonluk mini serisi toplam 8 bölümden oluşuyor. Danimarka TV’si için çekilen yapım hem yönetmenin ünü hem de ilginç olay örgüsü ile bir anda dünya çapında kült olur. Ülkemizde Cnbc-e’nin ilk yıllarında yayınlanan Krallık, aynı adlı hastanede geçen olayları konu alıyor. Her karakter birbirinden ilginç, her bölüm ayrı bir mücevherdir. Yapım o kadar büyük bir kült oldu ki ilerleyen yıllarda Stephen King’in prodüktörlüğünde bir de Amerikan versiyonu çekildi. Tabi ki orijinalinin tadını yakalayamadı.

blank

Masis Üşenmez

1979 İstanbul doğumlu yazar ilk sinema deneyimini Superman ve Star Wars’la yaşayıp kendini çizgi roman ve bilim kurgu dünyasına atar. 2006 yılında "Öteki Sinema" kadrosuna katılır ve sitenin gelişiminde önemli rol üstlenir. Halen Öteki Sinema'da editörlük ve Cinedergi'de yazarlık yapmaktadır.

4 Comments

  1. Harika bir liste olmuş. Supernatural ve American Horror Story’nin de adı zaten en başta geçmiş. Yalnız listede unutulan bir dizi var ki hatırlatmak istedim: Twilight Zone (Alacakaranlık Kuşağı).

  2. Sevgili Metin, listenin 3 numarasına bakarsan, unutulduğunu zannettiğin Twilight Zone (Alacakaranlık Kuşağı) ile karşılaşacaksın.

  3. Söz konusu korku dizileri olunca Millennium, Masters of Horror’un 3. sezonu niteliğindeki Fear Itself, Kingdom’un Stephen King versiyonu ve Something Is Out There’in de adlarını anmak yerinde olacaktır.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Top 100: Edgar Wright'ın Favori Korku Filmleri 1 – The Omen

Top 100: Edgar Wright’ın Favori Korku Filmleri

Shaun of the Dead’in yönetmeni ve senaristi Edgar Wright, geçtiğimiz
Top 10: Cüneyt Arkın'ın Unutulmaz Tarihi Avantürleri 2 – Cüneyt Arkın Unutulmaz Tarihi Avantürler

Top 10: Cüneyt Arkın’ın Unutulmaz Tarihi Avantürleri

Atlarınıza binin! Kılıçlarınızı kuşanın! Karşınızda usta oyuncu Cüneyt Arkın'ın en