Top 10: En İyi Korku Dizileri

22 Ocak 2013

7. Tales From the Darkside (1983-88)

George Romero’nun CreepShow’daki başarısı üzerine kendisine verilen görev bir korku antolojisi dizisiydi. Aslında Creepshow’un devamı niteliğinde olacak bu seri ismin Warner’ın elinde olmasından dolayı Tales From the Darkside olarak ekranlara geldi. Uzun soluklu dizi otuzar dakikalık bölümleri ile seyirciyi kendine çekmeyi başardı.

blank

Masis Üşenmez

1979 İstanbul doğumlu yazar ilk sinema deneyimini Superman ve Star Wars’la yaşayıp kendini çizgi roman ve bilim kurgu dünyasına atar. 2006 yılında "Öteki Sinema" kadrosuna katılır ve sitenin gelişiminde önemli rol üstlenir. Halen Öteki Sinema'da editörlük ve Cinedergi'de yazarlık yapmaktadır.

4 Comments

  1. Harika bir liste olmuş. Supernatural ve American Horror Story’nin de adı zaten en başta geçmiş. Yalnız listede unutulan bir dizi var ki hatırlatmak istedim: Twilight Zone (Alacakaranlık Kuşağı).

  2. Sevgili Metin, listenin 3 numarasına bakarsan, unutulduğunu zannettiğin Twilight Zone (Alacakaranlık Kuşağı) ile karşılaşacaksın.

  3. Söz konusu korku dizileri olunca Millennium, Masters of Horror’un 3. sezonu niteliğindeki Fear Itself, Kingdom’un Stephen King versiyonu ve Something Is Out There’in de adlarını anmak yerinde olacaktır.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Top 10: Sinemanın En Ünlü Kafa Yapıcıları 1 – Untitled 12

Top 10: Sinemanın En Ünlü Kafa Yapıcıları

Semra Doll'dan: Beyazperdenin en nevi şahsına münhasır tribal vaziyetleri, en
Bilimkurgu Filmlerinden Kendini Ezdirmeyen 10 Güçlü Kadın 2 – 575192a6c0c399cee603a9b6365c707e jane fonda future fashion

Bilimkurgu Filmlerinden Kendini Ezdirmeyen 10 Güçlü Kadın

Bilim kurgudaki birçok güçlü kadın karakter yıllardır hem beyazperdede, hem