Top 10: En İyi Korku Dizileri

22 Ocak 2013

9. Freddy’s Nightmares (1988-1990)

Freddy sevgisi bitmez teen-slashercılarda. İlkokul çağlarımızda tanışmıştık daha onun dehşeti ile. Uzun yıllar da rüyalarımıza konuk oldu. Ancak tabi bu eğlence sadece sinemada da kalmamalıydı. Freddy’nin kendinin sunduğu bölümleri ile ülkemizde de Star’ın yayınladığı Freddy’nin kâbusları gece uykudan önce gerilmemiz için en güzel yoldu. Springwood Ohio’da geçen hikâyeler Tobe Hooper, Mick Garris gibi yönetmenlerin elinden çıkarken Brad Pitt gibi oyuncuları da bizlerle tanıştırmıştı.

blank

Masis Üşenmez

1979 İstanbul doğumlu yazar ilk sinema deneyimini Superman ve Star Wars’la yaşayıp kendini çizgi roman ve bilim kurgu dünyasına atar. 2006 yılında "Öteki Sinema" kadrosuna katılır ve sitenin gelişiminde önemli rol üstlenir. Halen Öteki Sinema'da editörlük ve Cinedergi'de yazarlık yapmaktadır.

4 Comments

  1. Harika bir liste olmuş. Supernatural ve American Horror Story’nin de adı zaten en başta geçmiş. Yalnız listede unutulan bir dizi var ki hatırlatmak istedim: Twilight Zone (Alacakaranlık Kuşağı).

  2. Sevgili Metin, listenin 3 numarasına bakarsan, unutulduğunu zannettiğin Twilight Zone (Alacakaranlık Kuşağı) ile karşılaşacaksın.

  3. Söz konusu korku dizileri olunca Millennium, Masters of Horror’un 3. sezonu niteliğindeki Fear Itself, Kingdom’un Stephen King versiyonu ve Something Is Out There’in de adlarını anmak yerinde olacaktır.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Yakın Tarihli Sağlam Gerilim Arayanlara Öneri Listesi 7 1 – Volition 02

Yakın Tarihli Sağlam Gerilim Arayanlara Öneri Listesi 7

ABD dışı ülkelerin gerilim filmlerinden oluşan "yakın tarihli sağlam gerilim
"Öteki"cilerin 2011 Yılı Keşifleri 2 – hwanghae orta

“Öteki”cilerin 2011 Yılı Keşifleri

‘İzlemediğiniz her film, yeni filmdir‘ sloganımız eşliğinde “Öteki”cilerin 2011 Yılı