Top 10: En İyi Korku Dizileri

22 Ocak 2013

3. The Twilight Zone (1959-1964)

Rod Serling’in yaratıcısı olduğu seri orijinal 5 sezonu dışında seksenlerde ve doksanlarda da tekrar tekrar çekilmiştir. Ülkemizde de seksenler çocuklarını avucuna almış olan Alacakaranlık Kuşağı adıyla yayınlanan seri her bölümde farklı ürpertici hikâyeleri ile kült olmayı başarmıştır. McCarthyism ve savaş karşıtı söylemini içindeki hikâyelere yedirmeyi bilen dizi, karanlık tonundan taviz vermeyen fantastik kurgusu ile zamanının ötesinde büyük bir iş çıkarmıştır.

blank

Masis Üşenmez

1979 İstanbul doğumlu yazar ilk sinema deneyimini Superman ve Star Wars’la yaşayıp kendini çizgi roman ve bilim kurgu dünyasına atar. 2006 yılında "Öteki Sinema" kadrosuna katılır ve sitenin gelişiminde önemli rol üstlenir. Halen Öteki Sinema'da editörlük ve Cinedergi'de yazarlık yapmaktadır.

4 Comments

  1. Harika bir liste olmuş. Supernatural ve American Horror Story’nin de adı zaten en başta geçmiş. Yalnız listede unutulan bir dizi var ki hatırlatmak istedim: Twilight Zone (Alacakaranlık Kuşağı).

  2. Sevgili Metin, listenin 3 numarasına bakarsan, unutulduğunu zannettiğin Twilight Zone (Alacakaranlık Kuşağı) ile karşılaşacaksın.

  3. Söz konusu korku dizileri olunca Millennium, Masters of Horror’un 3. sezonu niteliğindeki Fear Itself, Kingdom’un Stephen King versiyonu ve Something Is Out There’in de adlarını anmak yerinde olacaktır.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Akıllardan Çıkmayan En İyi 10 Yerli Film Müziği 1 – müzikbaşlık

Akıllardan Çıkmayan En İyi 10 Yerli Film Müziği

Yeşilçam döneminin yetersizlikleri konusunda bir liste yapılsa bu listeye girecek
2014'ün En iyi 8 Dizisi! 2 – true detective poster 16x9 1

2014’ün En iyi 8 Dizisi!

Daha tutarlı ve dengeli bir karşılaştırma yapabilmek için sadece bu