Top 10: En İyi Korku Dizileri

22 Ocak 2013

4. The X-Files (1993-2002)

Chris Carter’ın yaratıcısı olduğu The X-Files dizi sektörünü ciddiye almamızı sağlayan ilk örnek olması bakımından önemlidir. Başarısından sonra yapımcılar burada da kaliteli işler yapılıp para kazanılabileceğini anladılar. Uzun soluklu dizi iki FBI ajanı Şüpheci Mulder ve Mantıklı Scully’nin doğaüstü olayları araştırmasını anlatır. Düşünecek olursak katıksız bir korku dizisi demek güçtür ama hem korku türüne hem de bilim kurguya yakınlığı ile dizi, bu listede olmayı sonuna kadar hak ediyor. İki sinema filmi ile başarısını taçlandıran dizi dünya çapında fanlarını gerek dizi finali ile gerekse ikinci filmdeki ipe sapa gelmez konusu ile de üzmüş olduğunu unutmamak gerekir. Yine de bize yaşattığı onca mutlu ve gerilim dolu dakika için kendisine teşekkürü bir borç biliriz.

https://www.youtube.com/watch?v=Vpqffgak7To

blank

Masis Üşenmez

1979 İstanbul doğumlu yazar ilk sinema deneyimini Superman ve Star Wars’la yaşayıp kendini çizgi roman ve bilim kurgu dünyasına atar. 2006 yılında "Öteki Sinema" kadrosuna katılır ve sitenin gelişiminde önemli rol üstlenir. Halen Öteki Sinema'da editörlük ve Cinedergi'de yazarlık yapmaktadır.

4 Comments

  1. Harika bir liste olmuş. Supernatural ve American Horror Story’nin de adı zaten en başta geçmiş. Yalnız listede unutulan bir dizi var ki hatırlatmak istedim: Twilight Zone (Alacakaranlık Kuşağı).

  2. Sevgili Metin, listenin 3 numarasına bakarsan, unutulduğunu zannettiğin Twilight Zone (Alacakaranlık Kuşağı) ile karşılaşacaksın.

  3. Söz konusu korku dizileri olunca Millennium, Masters of Horror’un 3. sezonu niteliğindeki Fear Itself, Kingdom’un Stephen King versiyonu ve Something Is Out There’in de adlarını anmak yerinde olacaktır.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Top 10: Sinemanın En Ünlü Kafa Yapıcıları 1 – Untitled 12

Top 10: Sinemanın En Ünlü Kafa Yapıcıları

Semra Doll'dan: Beyazperdenin en nevi şahsına münhasır tribal vaziyetleri, en
Korku Filmleri Dünyasında Sağ Kalma Rehberi 2 – zombieland1

Korku Filmleri Dünyasında Sağ Kalma Rehberi

Korku Filmleri Dünyasında Sağ Kalma Rehberi: Onlarca maddeden oluşan rehber