Top 10: Sinemanın En Seksi Çorapları 1 – Sucker Punch En Seksi Çoraplar

Top 10: Sinemanın En Seksi Çorapları

21 Nisan 2016

10- Sucker Punch

Bir Sucker Punch kızı olmanın en önemli kriterlerinden biri liseli tarzı seksi çorap giymektir. Çoğunlukla diz üstü çorabı tercih eden kızlarımız, bu halleriyle hentai kızlarına benzer. Yarı süper kahraman yarı ilk defilesini veren yeni modacı kreasyonu kostümlerinin tamamlayıcısıdır çoraplar. Bize de, onlar koştup zıpladıkça bir dönem dekoderi çözmüş gençlik gibi dikkat kesilmek düşer.

9- Burlesque

Eğer bir burlesque dansçısıysanız çıkartmak için bir çoraba ihtiyacınız olacaktır. Bu filmde de sahnede bol bol çorap görürüz. Bir çift çoraptan daha seksi bir şey varsa o da birkaç çift çoraptır. Özellikle Christina Aguilera’nın file çorapları tam erkekleri ağına düşürmeliktir. Şimdilerde Hadise’leşse de biz onu hep topu filelerle buluşturduğu zamanlardaki gibi hatırlamak istiyoruz.

8- Marie Antoinette

Marie AntoinetteTumblr kızı gibi yatakta çorapla oturmayı seven Marie Antoniette, çorabı bir aksesuar olarak görmez. Çünkü çorap giydiği zamanlarda genellikle çıplak olmayı tercih eder. Fiyonklu, ponponlu, renk renk, rokoko çoraplarla çıkar karşımıza. Bu çorapların en büyük tamamlayıcısı yelpaze ve kokoş ayakkabılardır. Ayrıca Marie Antoinette pasta yerken ayaklarına masaj yapılmasından da çok hoşlanır. Malum, bacakları şekilli gösteren ve popoyu kaldıran up-lifter çoraplar biraz sıkmaktadır.

7- The Rocky Horror Picture Show

Jartiyer çorabını en iyi taşıyan kişi şüphesiz Dr. Frank-N-Furter’dır. Çorapları onun “Transilvanya”sının flaması gibidir. O jartiyer çorabı ayağına geçiren erkek ve kadın anında özgürleşir hatta sapıtır. Sonra gerisi çorap söküğü gibi gelir: Abartılı bir makyaj, aşk köleliği ve kontrolsüz dans. Eğer tabularını yeterince yıktıysan, ayağında bir çift jartiyer çorabı görmeye başlaman muhtemeldir.

The Rocky Horror Picture Show

6- Emmanuelle

Ülkemizde “Hisli Duygular” adıyla gösterilen bu ilk Emmanuelle’de, Sylvia Kristel’in giydiği çoraplar hepimize hisli duygular yaşatır. Özellikle üşüdüğü için giymediği kesin olan kırmızı soket çorapları ve bambu sandalyesinde inci kolyesinin eşlik ettiği beyaz yün çoraplarıyla bize ören bayan kültürünü fazlasıyla sevdirmiştir. Özellikle uçakta sevişme sahnesindeki ten rengi jartiyer detayı bizi fazlasıyla hislendirir.

The Graduate5- The Graduate

Film daha afişinde bize almamız gereken mesajı verir: Kimse Anne Bancroft’tan daha güzel çorap sıyıramaz. Bacaklarını aralayarak Dustin Hoffman’ın dikkatini çekmeye çalışırken her fırsatta onun kendisini izlemesini sağlar. Bu arada Dustin Hoffman’ın aklı da patronun kızı ve karısı arasında gidip gelmektedir. Bu iş onun başına daha çok çorap örecektir. Ama Bayan Robinson beni ayartmaya çalışıyorsunuz!

4- Yesterday, Today and Tomorrow

Sophia Loren’ın uzun bacaklarını Efes sütunu gibi sergilediği, dantelli çoraplarla ip atladığı bir filmdir. Marcello Mastroianni’nin aklını başından almak için klasik İtalyan şarkıları eşliğinde striptiz yapar, naylon ve ipek çoraplar havada uçuşur. Striptiz sırasında jartiyer kemeri çıkınca ulumayan bizden değildir.

3- Viva Maria!

Brigitte Bardot ve Jeanne Moreau’nun revü kızları misali sahnede çorap şov yaptığı, tamamen Fransız usulü “stocking fetish” bir filmdir. Burada önemli olan seyircilere fırlatılacak olan çorabı iyi seçmektir. İkilimiz kırmızı ipli siyah çorap tercih eder. Bacakları bu iki azılı suçlunun en büyük silahıdır. Özellikle şovun sonunda popolarını gösteridikleri sahnede hepimiz bir ağızdan “viva ince beyaz çorap!” diye bağırırız.

2- Lost in Translation

Bill Murray Tokyo’daki otel odasında komikli Japon videoları izlerken odasına bir kadın gelir. Bu kadının amacı kesinlikle çarşafları değiştirmek değildir. Opak çoraplarını Bob Harris’in ağzına uzatarak öpmesini ister. Sonra da yerde pedal çevirir. Japonlar malzemenin kalitesini böyle ölçüyorlar demek ki. Japonya’da çoraba bisiklet derler.

Malena

1- Malena

Monica Bellucci’ye her şey gibi çorap da çok yakışmaktadır. Ortamda sürekli yaz olmasına rağmen Malena’yı yine de çorapla yakalamayı başarırız. Mesela arkadan düz çizgili çorabıyla yatağa uzandığı ve vintage çorabını çıkardığı sahneler başımızı döndürür. İşte o anlar, hepimizin Renato Amoroso hatta çorap olmak istediği anlardır.

Öteki Sinema için yazan: Semra Doll

blank

Semra Uygun

Fantastik sinema ve korku sineması için yeni ve acayip şeyler yaptı. “Korkteyl” programını yazdı ve sundu. “Midnite Movies” grubunu kurdu, korkuyu ötekilerle paylaştı. Semra deli gibi film izliyor, Tür, yıl, oyuncu, yönetmen ayırmaksızın izliyor; abur cuburlarını, dostlarını yanından eksik etmeksizin izliyor. Ama Semra hala doğru filmi bulamadı.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Küçük Filmler Salon Bulamıyor! 2 – image

Küçük Filmler Salon Bulamıyor!

Cengiz Semercioğlu, Dağ 2 filmini örnek vererek küçük filmlerin salon
Sinema Destekleri Bu Filmlere mi Gidiyor? 3 – bir annenin feryadi

Sinema Destekleri Bu Filmlere mi Gidiyor?

Murat Tolga Şen, Kültür bakanlığının sinema desteklemek adına dağıttı fonları