Unutamadığımız Dizi Jenerik Müzikleri

Dizilerle aram hiçbir zaman iyi olmadı. Elimden geldiğince uzak durmaya çalıştım. Ama bazı şeylerden kaçış yok işte. İlla bir yerlerde yakalanıyorsunuz ister istemez. Tam manasıyla duygusal bir bağ kurduğum ilk dizi The X-Files olmuştu. Sonrasında başka diziler de eklendi listeye. Çevremdekiler ile karşılaştırdığım zaman hala az diyebileceğim bir sayıda diziyi takip etsem de, sonuçta ben de kara delik gibi hemen herkesi içine çeken dizi girdabından nasibimi alıyorum açıkçası. Yaklaşık bir haftadır, uzun zamandır görmediğim eski bir dost ile hasret gideriyormuşçasına gizlice buluşuyorum The X-Files’ın eski bölümleri ile. Akıllara kazınan jenerik müziği ise hiçbir zaman hayatımdan çıkmadı zaten. Buradan hareketle unutamadığım dizi jenerik müziklerini listelemeye karar verdim. Liste biraz da hangi dizileri takip ettiğimi açık ediyor ya neyse.

Unutamadığımız Dizi Jenerik Müzikleri 1 – dexter et debra morgan

Aşağıda tamamen kişisel bir dizi jenerik müzikleri listesi bulacaksınız. Eminim içlerinde sizin de unutamadığınız dizilerden örnekler vardır. Yorumlar kısmına kendi unutamadıklarınızı eklerseniz, listeyi hep beraber daha da genişletebiliriz.

Not: Başlıklara tıklayarak, sayfadan ayrılmadan ilgili videoları izleyebilirsiniz.

Yazar hakkında: Murat Kızılca

blank
1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

10 Yorumlar

 1. blank

  Benim favorilerim Veronica Mars,Firefly,Angel ve Misfits. Game of thrones jeneriğinde sibel kekilli’nin ismini görünce de sevindirik oluyorum evet :)

 2. blank

  sanki bir firefly eksikliği var :)

 3. blank

  Evet, haklısınız. Firefly da olabilirmiş listede. Ayrıca Nip/Tuck ve Six Feet Under’ı da hatırlattılar Facebook sayfamızdan.

 4. blank

  mad man ve yalan rüzgarı :)

 5. blank

  Carnivale nasıl olmaz listede çok büyük eksik

 6. blank

  Roswell adlı dizinin müziği de harikaydı :)

 7. blank

  Çizgi diziler bunun dışında tutulmuş sanırım, aksi halde Teenage Mutant Ninja Turtles

 8. blank

  The Borgias ve The Sopranos da olmalıydı. :)

 9. blank

  The A-Team ve Knight Rider gerçekten bu listede olmayı hakediyor.Ne varsa eskilerde var diyeceğim ama Mission Impossible dizisinin 1988 lerdeki yeniden çevrimindeki müzik de harikaydı.Bu arada kimsenin pek aklına gelmez ama “Emret Bakanım (Yes Minister)” ın da kendine has güzel bir jeneriği ve müziği de mevcuttu.Star Trek serilerini de unutmamak gerekir.

 10. blank

  Galactica
  Dallas
  Star trek
  Baretta
  Space 1999
  Bonanza

  Unutmayalim..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir