Öteki Sinema Sunar: Balta (1986)

Öteki Sinema Sunar: Balta

Yoğun istek üzerine, Nihat Yiğit’in başrolünü oynadığı eşsiz Türk korku, karate filmi “BALTA”nın 32 kısım tekmili birden halini YouTube’a yükledik.

Filmin herhangi bir telifi olup olmadığını çok araştırdım ama bir bilgiye ulaşamadım. (Eğer telifi alınmış bir ürün ise siteden kaldırmamız için lutfen bilgilendiriniz) İzleyeceğiniz versiyon 80’lerde yayınlanmış VHS kopyasından alınmıştır. O yüzden öyle sinemaskop, HD kalite bir şey beklemeyin! :) Jenerik kısmı ne yazıkki videoya dahil edilmemiş… Filmi izlerken çok eğleneceğinize garanti veriyoruz. Başta geçen şu diyalog filmle ilgili beklentileriniz açısından önemli.

Polis müdürü: Bu ormanda işlenen 5. cinayet…

Polis: Evet, ormanın her köşesini aradık ama en ufak bir iz yok… Katil cinayeti işledikten sonra ortadan kayboluyor herhalde…!!! (zaten öyle olması gerekmez mi yahu!)

Lafı uzatmıyoruz ve İyi Seyirler diliyoruz.

Nihat Yiğit’in Balta filmi ile ilgili yazı için tıklayınız.

Nihat Yiğit’in Aç Kartallar filmi ile ilgili yazı için tıklayınız.

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Çocukluğu Samsun'da eniştesinin müdürü olduğu sinemada film izleyerek, film parçalarına oyuncak merceğinde bakarak geçti. 2005 yılının sonunda "Öteki Sinema" yı kurdu. Beyazperde, Cinedergi ve Medyaradar'da yazıyor. Motor, yelken ve fotoğraf tutkunu... Film izlemeyi ve filmler hakkında yazmayı herşeyden daha çok seviyor.

Bak bunu da seversin...

Dünyanın En Saçma Videosu: The Magic of Martial Arts with Master Eastwest

The Magic of Martial Arts with Master Eastwest: Bir ucuz film tutkunu olarak pek çok dövüş filmi izledim ama böyle saçma bir şeyle karşılaşmamıştım!

3 Yorumlar

  1. 86’yapımı filmde diyaloglar gerçekten süper. ama filme sadece karete filmi demek biraz haksızlık oluyor. slasher dediğimiz türün özelliklerinide barındırıyor film. 6-7 yaşlarında izlediğim ve unutamadığım filmlerden.

  2. çok harüka nihat hocanın her filmi mükemmeldir

  3. Yanlız film Belgrad ormanlarında çekilmiş sanırım. Çocukluğumda bende oralara giderdim. Hatta filmde Murat karekterinin atladığı ağacın yanındaki yapay gölette tekne yüzdürmüşlüğüm var. Hey gidi günler heyy. Filmdeki abilerde Cüneyt Arkın filmlerinin unutulmaz dayak yiyen abileri. Murat karekteride tam bir Turkish Bruce Lee :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir