Yargıç, Jüri ve Cellat: R.O.T.O.R.

“Yargıç, Jüri ve Cellat.”

Şehir kaos içinde… Toplum yozlaşmış, cinayet ve tecavüz artıyor. Özel bir birim,  şehre inip pisliği temizleyecek, üstün yeteneklere sahip bir Robot asker geliştiriyor; R.O.T.O.R… Ana hedef, mükemmel polisi yaratmak, engelleri aşmak ve sokakların güvenli olduğundan emin olmak.  YHT (Yüksek Hızlı Tren) projesindeki gibi, R.O.T.OR.  için tamamlanma tarihi de öne çekilince, programın önemli bir yan etkisi göz ardı edilir, ve ROTOR manyaklaşır! Rüya kabusa dönüşür. R.O.T.O.R  artık korumak için yemin ettiği toplumun varlığını tehdit edecektir.

R.O.T.OR. sinemada izlemediğim ancak video furyası sırasında tüm video marketlerin kiralama raflarını işgal eden bilim kurgulardan biri… Robocop etkisi had safhada ancak, zamanın film manyaklarının lezzetli çerezlerinden biri olmayı başardı. Bunda biraz da harika illüstrasyon afişinin etkisi var elbette…

R.O.T.O.R siz de izleyin diye Öteki Sinema Film Odası’nda. Epey kaliteli bir haliyle hem de…

R.O.T.O.R-Front

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bak bunu da seversin...

The Gate (1987) ve Gate 2: The Trespassers (1990)

Macar kökenli yönetmen Tibor Takacs imzalı The Gate, Kanada korku sinemasının seksenlerdeki gişe şampiyonlarından biridir.

Bir yorum var

  1. Sadece youtube’da bulup ingilizce olarak yarısını anlamadan izlediğim bu filmi, berbat oyunculuğa rağmen nedense çok beğendim :). Bence “en çok remake’i yapılması gereken 100 film” diye bir liste yapılsa o listede yer alır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir