Yargıç, Jüri ve Cellat: R.O.T.O.R.

“Yargıç, Jüri ve Cellat.”

Şehir kaos içinde… Toplum yozlaşmış, cinayet ve tecavüz artıyor. Özel bir birim,  şehre inip pisliği temizleyecek, üstün yeteneklere sahip bir Robot asker geliştiriyor; R.O.T.O.R… Ana hedef, mükemmel polisi yaratmak, engelleri aşmak ve sokakların güvenli olduğundan emin olmak.  YHT (Yüksek Hızlı Tren) projesindeki gibi, R.O.T.OR.  için tamamlanma tarihi de öne çekilince, programın önemli bir yan etkisi göz ardı edilir, ve ROTOR manyaklaşır! Rüya kabusa dönüşür. R.O.T.O.R  artık korumak için yemin ettiği toplumun varlığını tehdit edecektir.

R.O.T.OR. sinemada izlemediğim ancak video furyası sırasında tüm video marketlerin kiralama raflarını işgal eden bilim kurgulardan biri… Robocop etkisi had safhada ancak, zamanın film manyaklarının lezzetli çerezlerinden biri olmayı başardı. Bunda biraz da harika illüstrasyon afişinin etkisi var elbette…

R.O.T.O.R siz de izleyin diye Öteki Sinema Film Odası’nda. Epey kaliteli bir haliyle hem de…

R.O.T.O.R-Front

blank

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

blank
1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

Bir yorum var

  1. blank

    Sadece youtube’da bulup ingilizce olarak yarısını anlamadan izlediğim bu filmi, berbat oyunculuğa rağmen nedense çok beğendim :). Bence “en çok remake’i yapılması gereken 100 film” diye bir liste yapılsa o listede yer alır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir