Desert Warrior (1988) 1 – Lou

Desert Warrior (1988)

26 Temmuz 2014

“Nükleer savaş sona erdi ama sağ kalanlar için savaş yeni başlıyor!”

Desert Warrior, başrolünde Nr. Olympia ve Bay Hulk olarak ünlenen Lou Ferrigno’nun kaslarının oynadığı Post Apokaliptik bir çöp film… Konu sıradan: Doom şehrinde yaşayan Tyroglar ve radyasyondan korunmak için yeraltına inmiş olan Dronelar yaşamak için savaşıyor.

Tyrogların lideri Baktar’ın sadece bir çocuğu var, o da radyasyon yüzünden mutant… Babadan oğula geçen padişahlık dürtüleriyle kavrulan Baktar, sağ kolu Zerak’ı (Lou abi) doğurabilen bir kadın bulması için sahaya salıyor (New York 2019 ile aynı konu)

Zerak bula bula düşman kabile Drone’ların kızı Racela’yı buluyor ve kaçırıyor. Liderime götüreyim derken kıza kendi aşık oluyor ve onun canı için savaşıyor vs.

Film o dönem ucuz Post Apokaliptiklerin favori mekanı olan Flipinlerde çekilmiş ve dönemim tüm tutmuş filmlerinin (Ninjalar bile var) ikonlarını doldurmuş. Çok kötü ve bu yüzden de seyretmesi çok zevkli…

Yukarıdaki video penceresinden filmin tamamını izleyebilirsiniz, Harika posterini de paylaşmayı görev bildim! Altyazı sormayın, bu filmi anlamak için herhangi bir altyazıya ihtiyacınız yok! 80’ler çocuklarına sevgiyle…

Desert Warrior

blank

Murat Tolga Şen

Murat Tolga Şen, sinema eleştirmeni, senarist ve oyuncudur. Öteki Sinema'nın kurucusudur ve OFCS (Online Film Critics Society) üyesidir. 2012-2023 yılları arasında Medyaradar sitesinde TV sektörüne dair eleştiriler kaleme almış, 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetmiştir. Ayrıca 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yapmış ve 2014-2023 yılları arasında Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapmıştır. Şen, "Bir Notanın Hikayesi" adlı belgeselin senaryo yazarı ve "Bir İz - Madımak" belgeselinin danışmanıdır. Yazılarına Beyazperde ve Öteki Sinema'da devam etmektedir.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Warbus (1986) 2 – 10827471

Warbus (1986)

Warbus, video döneminin en havalı Namploitation'larından biri... Bu filmlerden o
Öteki Sinema Sunar: Çılgın Kız ve 3 Süper Adam (1973) 3 – m cilgin kiz ve uc super adam 1fah5

Öteki Sinema Sunar: Çılgın Kız ve 3 Süper Adam (1973)

Çılgın Kız ve 3 Süper Adam, Batılı 'kötü film' tutkunları