Desert Warrior (1988) 1 – Lou

Desert Warrior (1988)

26 Temmuz 2014

“Nükleer savaş sona erdi ama sağ kalanlar için savaş yeni başlıyor!”

Desert Warrior, başrolünde Nr. Olympia ve Bay Hulk olarak ünlenen Lou Ferrigno’nun kaslarının oynadığı Post Apokaliptik bir çöp film… Konu sıradan: Doom şehrinde yaşayan Tyroglar ve radyasyondan korunmak için yeraltına inmiş olan Dronelar yaşamak için savaşıyor.

Tyrogların lideri Baktar’ın sadece bir çocuğu var, o da radyasyon yüzünden mutant… Babadan oğula geçen padişahlık dürtüleriyle kavrulan Baktar, sağ kolu Zerak’ı (Lou abi) doğurabilen bir kadın bulması için sahaya salıyor (New York 2019 ile aynı konu)

Zerak bula bula düşman kabile Drone’ların kızı Racela’yı buluyor ve kaçırıyor. Liderime götüreyim derken kıza kendi aşık oluyor ve onun canı için savaşıyor vs.

Film o dönem ucuz Post Apokaliptiklerin favori mekanı olan Flipinlerde çekilmiş ve dönemim tüm tutmuş filmlerinin (Ninjalar bile var) ikonlarını doldurmuş. Çok kötü ve bu yüzden de seyretmesi çok zevkli…

Yukarıdaki video penceresinden filmin tamamını izleyebilirsiniz, Harika posterini de paylaşmayı görev bildim! Altyazı sormayın, bu filmi anlamak için herhangi bir altyazıya ihtiyacınız yok! 80’ler çocuklarına sevgiyle…

Desert Warrior

blank

Murat Tolga Şen

1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Lovecraft: Fear of the Unknown (2008) 2 – CS1024 1 814x1024

Lovecraft: Fear of the Unknown (2008)

Fear of the Unknown adlı belgeselde Lovecraft'ın hem hayat hikayesini

Endonezya İstismar Sineması

Endonezya sinemasının örneklerini 80’lerin başında sinemalarımızda ve daha sonra video