Öteki Sinema Sunar: Balta (1986)

Öteki Sinema Sunar: Balta

Yoğun istek üzerine, Nihat Yiğit’in başrolünü oynadığı eşsiz Türk korku, karate filmi Balta’nın 32 kısım tekmili birden halini YouTube’a yükledik.

Filmin herhangi bir telifi olup olmadığını çok araştırdım ama bir bilgiye ulaşamadım. (Eğer telifi alınmış bir ürün ise siteden kaldırmamız için lutfen bilgilendiriniz.) İzleyeceğiniz versiyon 80’lerde yayınlanmış VHS kopyasından alınmıştır. O yüzden öyle sinemaskop, HD kalite bir şey beklemeyin! :) Jenerik kısmı ne yazık ki videoya dahil edilmemiş… Filmi izlerken çok eğleneceğinize garanti veriyoruz. Başta geçen şu diyalog filmle ilgili beklentileriniz açısından önemli.

Polis müdürü: Bu ormanda işlenen 5. cinayet…

Polis: Evet, ormanın her köşesini aradık ama en ufak bir iz yok… Katil cinayeti işledikten sonra ortadan kayboluyor herhalde…!!! (Zaten öyle olması gerekmez mi yahu!)

Lafı uzatmıyoruz ve iyi seyirler diliyoruz.

Nihat Yiğit’in Balta filmi ile ilgili yazı için tıklayınız.

Nihat Yiğit’in Aç Kartallar filmi ile ilgili yazı için tıklayınız.

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

blank
1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

3 Yorumlar

  1. blank

    86’yapımı filmde diyaloglar gerçekten süper. ama filme sadece karete filmi demek biraz haksızlık oluyor. slasher dediğimiz türün özelliklerinide barındırıyor film. 6-7 yaşlarında izlediğim ve unutamadığım filmlerden.

  2. blank

    çok harüka nihat hocanın her filmi mükemmeldir

  3. blank

    Yanlız film Belgrad ormanlarında çekilmiş sanırım. Çocukluğumda bende oralara giderdim. Hatta filmde Murat karekterinin atladığı ağacın yanındaki yapay gölette tekne yüzdürmüşlüğüm var. Hey gidi günler heyy. Filmdeki abilerde Cüneyt Arkın filmlerinin unutulmaz dayak yiyen abileri. Murat karekteride tam bir Turkish Bruce Lee :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Optimized by Optimole