Öteki Sinema Sunar: Balta (1986)

Öteki Sinema Sunar: Balta

Yoğun istek üzerine, Nihat Yiğit’in başrolünü oynadığı eşsiz Türk korku, karate filmi “BALTA”nın 32 kısım tekmili birden halini YouTube’a yükledik.

Filmin herhangi bir telifi olup olmadığını çok araştırdım ama bir bilgiye ulaşamadım. (Eğer telifi alınmış bir ürün ise siteden kaldırmamız için lutfen bilgilendiriniz) İzleyeceğiniz versiyon 80’lerde yayınlanmış VHS kopyasından alınmıştır. O yüzden öyle sinemaskop, HD kalite bir şey beklemeyin! :) Jenerik kısmı ne yazıkki videoya dahil edilmemiş… Filmi izlerken çok eğleneceğinize garanti veriyoruz. Başta geçen şu diyalog filmle ilgili beklentileriniz açısından önemli.

Polis müdürü: Bu ormanda işlenen 5. cinayet…

Polis: Evet, ormanın her köşesini aradık ama en ufak bir iz yok… Katil cinayeti işledikten sonra ortadan kayboluyor herhalde…!!! (zaten öyle olması gerekmez mi yahu!)

Lafı uzatmıyoruz ve İyi Seyirler diliyoruz.

Nihat Yiğit’in Balta filmi ile ilgili yazı için tıklayınız.

Nihat Yiğit’in Aç Kartallar filmi ile ilgili yazı için tıklayınız.

3 Yorumlar

  1. blank

    86’yapımı filmde diyaloglar gerçekten süper. ama filme sadece karete filmi demek biraz haksızlık oluyor. slasher dediğimiz türün özelliklerinide barındırıyor film. 6-7 yaşlarında izlediğim ve unutamadığım filmlerden.

  2. blank

    çok harüka nihat hocanın her filmi mükemmeldir

  3. blank

    Yanlız film Belgrad ormanlarında çekilmiş sanırım. Çocukluğumda bende oralara giderdim. Hatta filmde Murat karekterinin atladığı ağacın yanındaki yapay gölette tekne yüzdürmüşlüğüm var. Hey gidi günler heyy. Filmdeki abilerde Cüneyt Arkın filmlerinin unutulmaz dayak yiyen abileri. Murat karekteride tam bir Turkish Bruce Lee :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir