Mankillers (1987)

Öteki Sinema’nın Film Odası’na hoşgeldiniz!

Bu kez, CIA ajanı bir kadın, tamamı yine kadınlardan oluşan bir timi eğitiyor ve onlara liderlik yaparak, uyuşturucu ve kadın ticareti yapan Kolombiyalı bir karteli yok etmeye çalışıyor. Filmin kötü adamı da eski bir ajan ama ülkeye hizmeti bırakıp kendi hesabına çalışmaya başlamış. Olur öyle diyerek filmi izlemeye başlıyoruz. Bu kadınlar çetesindeki ablaların her birinin sabıka dosyası kabarık.  Kimi katil, kimi sosyopat, kimi de banka soyguncusu. Eğer görevi başarıyla tamamlarlarsa dosyaları silinecek ve yeni bir hayata merhaba diyecekler!

Geçmişten gelen deneyimlerini kullanmaları da görevin başarılması adına çok önemli ama bu zorlu yolda epey fedakarlık etmek zorunda kalıyorlar.

Mankillers (Death Squad olarak da bilinir) 1987 yapımı ucuz bir macera filmi… Aksiyonun ortasına güzel kadınları atıp bol bol bacak-göğüs gösterisi yapan bir VHS hazinesi… Yukarıdaki video penceresinden filmin tamamını izleyebilir, alttaki illüstrasyon afişine de bakarak hülyalara dalabilirsiniz!

mankillers

blank

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

blank
1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

Bir yorum var

  1. blank

    Filmi türkçe dublaj nasıl izleyebiliriz link kaybolmuş galiba bulabilirseniz sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir