Mankillers (1987) 1 – Death Squad

Mankillers (1987)

26 Temmuz 2014

Öteki Sinema’nın Film Odası’na hoşgeldiniz!

Bu kez, CIA ajanı bir kadın, tamamı yine kadınlardan oluşan bir timi eğitiyor ve onlara liderlik yaparak, uyuşturucu ve kadın ticareti yapan Kolombiyalı bir karteli yok etmeye çalışıyor. Filmin kötü adamı da eski bir ajan ama ülkeye hizmeti bırakıp kendi hesabına çalışmaya başlamış. Olur öyle diyerek filmi izlemeye başlıyoruz. Bu kadınlar çetesindeki ablaların her birinin sabıka dosyası kabarık.  Kimi katil, kimi sosyopat, kimi de banka soyguncusu. Eğer görevi başarıyla tamamlarlarsa dosyaları silinecek ve yeni bir hayata merhaba diyecekler!

Geçmişten gelen deneyimlerini kullanmaları da görevin başarılması adına çok önemli ama bu zorlu yolda epey fedakarlık etmek zorunda kalıyorlar.

Mankillers (Death Squad olarak da bilinir) 1987 yapımı ucuz bir macera filmi… Aksiyonun ortasına güzel kadınları atıp bol bol bacak-göğüs gösterisi yapan bir VHS hazinesi… Yukarıdaki video penceresinden filmin tamamını izleyebilir, alttaki illüstrasyon afişine de bakarak hülyalara dalabilirsiniz!

mankillers

blank

Murat Tolga Şen

6 Kasım 1973 doğumlu ve tipik bir Akrep burcu olan Murat Tolga Şen, 2005 yılında Öteki Sinema'yı kurarak yayın yönetmenliğini üstlenmiştir.

OFCS (Online Film Critics Society) üyesidir. 2010 yılından bu yana Beyazperde sitesinde yazarlık yapmaktadır. 2012-2023 yılları arasında Medyaradar sitesinde TV sektörüne dair eleştiriler kaleme aldı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti.

2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. 2014-2023 yılları arasında Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yaptı. Bir Notanın Hikayesi adlı belgeselin senaryo yazarıdır ve Agatha'da Cinayet adlı tiyatro oyununu yazmıştır.

Ayrıca, Bir İz - Madımak belgeselinin danışmanlığını üstlenmiştir. Yazılarına Beyazperde ve Öteki Sinema'da devam etmektedir. Veteran bir yelkenci olan Murat Tolga Şen, 2021'den bu yana ressam Yalçın Gökçebağ'ın sanat menajerliğini yapmaktadır.

1 Comment

  1. Filmi türkçe dublaj nasıl izleyebiliriz link kaybolmuş galiba bulabilirseniz sevinirim.

Bir Cevap Yazın

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Damocracy, Amazon ve Hasankeyf’in Ortak Hikâyesi 2 – okcu

Damocracy, Amazon ve Hasankeyf’in Ortak Hikâyesi

Todd Soutgate’in hazırladığı film, Amazon ve Hasankeyf halkının baraj karşıtı
Seri Devam Ediyor: Zeitgeist Moving Forward (2011) 3 – zit

Seri Devam Ediyor: Zeitgeist Moving Forward (2011)

Daha önce din, ekonomi, 9/11 gibi konulara el atan tartışmalı