Mankillers (1987)

Öteki Sinema’nın Film Odası’na hoşgeldiniz!

Bu kez, CIA ajanı bir kadın, tamamı yine kadınlardan oluşan bir timi eğitiyor ve onlara liderlik yaparak, uyuşturucu ve kadın ticareti yapan Kolombiyalı bir karteli yok etmeye çalışıyor. Filmin kötü adamı da eski bir ajan ama ülkeye hizmeti bırakıp kendi hesabına çalışmaya başlamış. Olur öyle diyerek filmi izlemeye başlıyoruz. Bu kadınlar çetesindeki ablaların her birinin sabıka dosyası kabarık.  Kimi katil, kimi sosyopat, kimi de banka soyguncusu. Eğer görevi başarıyla tamamlarlarsa dosyaları silinecek ve yeni bir hayata merhaba diyecekler!

Geçmişten gelen deneyimlerini kullanmaları da görevin başarılması adına çok önemli ama bu zorlu yolda epey fedakarlık etmek zorunda kalıyorlar.

Mankillers (Death Squad olarak da bilinir) 1987 yapımı ucuz bir macera filmi… Aksiyonun ortasına güzel kadınları atıp bol bol bacak-göğüs gösterisi yapan bir VHS hazinesi… Yukarıdaki video penceresinden filmin tamamını izleyebilir, alttaki illüstrasyon afişine de bakarak hülyalara dalabilirsiniz!

mankillers

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bak bunu da seversin...

The Gate (1987) ve Gate 2: The Trespassers (1990)

Macar kökenli yönetmen Tibor Takacs imzalı The Gate, Kanada korku sinemasının seksenlerdeki gişe şampiyonlarından biridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir