Dünyanın En Saçma Videosu: The Magic of Martial Arts with Master Eastwest

Dövüş sanatlarını Hollywood’a sevdiren büyük usa Bruce Lee’nin hayatını anlatan filmlerde karşımıza mutlaka çıkar ya da bir yerlerde okumuşsunuzdur; Lee, ABD’ye gelip kendi okulunu açtığında kadimler uzakdoğu dövüş sanatlarının Batılılara öğretilmemesi gerektiğini düşünerek Lee’ye saldırırlar ve seçtikleri bir dövüşçüyü onu yenerek itibarsızlaştırması için gönderirler. Zorlu bir maç olur ama Lee kazanır ve ¨kime istersem öğretirim¨ der.

Dünyanın En Saçma Videosu: The Magic of Martial Arts with Master Eastwest 1 – bruce lee bad ass siralio

Der ama Bruce Lee bu videonun çekileceğini ve izletileceğini öngörmüş olsaydı eğer, anadan babadan safkan Çinli olmayan hiç kimseye gıdım teknik öğretmezdi. White men can’t kick!

Dünyanın En Saçma Videosu: The Magic of Martial Arts with Master Eastwest 2 – DVJEGUEU8AAFlJGBir ucuz film tutkunu olarak pek çok dövüş filmi izledim ama böyle saçma bir şeyle karşılaşmamıştım! Açıkçası bu video hakkında yazacak pek fazla şey de yok ama mutlaka keşfedilmeli!

Master Eastwest adında, komik olduğunu sanan ama hiç de öyle olmayan bandanalı, tuhaf bir adam bir sürü çoçuğa kendilerini korumaları için karate öğretiyor! Master Eastwest (Doğubatı Usta) abartılı mizansenler eşliğinde saçmasapan öğütler veriyor ve iyice şımararak arada şarkılar söyleyip işi müzikale vurduruyorlar. Yeşil ekran (o zamanlar maviydi galiba) önünde çekilmiş sahnelerde ucuz video efektleri gırla gidiyor! Adam komik, çocuklar daha da komik ve sonuçta hiçbirimiz hiçbir şey öğrenemiyoruz! Gerçek karate bu değil…

Amerikan tipi pazarlama stratejisinin doğunun bağrından kopup gelen bir dövüş sistemini tanıtmak için levyeyle zorlanmış halini izliyoruz adeta… Vaktiniz varsa biraz bakın derim. Başından sonuna seyreden kafadan 10. dan oluyormuş!

“Eh be abicim bu ne” diyenlere de şu videoyu izleteyim. Bruce Lee’nin onunla aynı kötü kaderi (genç yaşta ölmek) paylaşan oğlu Brandon Lee’yi, Kan Sporu’ndan tanıdığımız Bolo Yeung ile kapışırken izlemek zevkli olacaktır. Bu sekansı ve çok daha fazlasını barındıran Legacy of Rage’i dövüş filmi hayranlarına da şiddetle öneririm.

Bak bunu da seversin...

Yargıç, Jüri ve Cellat: R.O.T.O.R. 9 – R.O.T.O.R

Yargıç, Jüri ve Cellat: R.O.T.O.R.

Şehir kaos içinde… Toplum yozlaşmış, cinayet ve tecavüz artıyor. Özel bir birim, şehre inip pisliği temizleyecek, üstün yeteneklere sahip bir Robot asker geliştiriyor; R.O.T.O.R…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir