10 Unutulmaz Yaz Filmi

Yaz filmleri008Now And Then (1995)

Stand By Me erkek çocukları için neyse, Now And Then de kız çocukları için odur. Star Tv’de muhtemelen 1996’da izlemiştim. Günlerce de etkisinden kurtulamamıştım. Hala hayli sevdiğim filmlerden biridir. 1970 yazında geçen filmde 12 yaşındaki dört kızın çocukluk hallerini Thora Birch, Christina Ricci, Gaby Hoffman Ashleigh Aston Moore; yetişkin hallerini ise Demi Moore, Melanie Griffith, Rosie O’Donnell ve Rita Wilson canlandırıyor. 1970 yazında bir hayaletin peşine düşen dört kızın, kendi hayaletlerinden kurtulma hikayesi diye özetleyebiliriz.

Yazar hakkında: Ezgi Aksoy

Sinema yolculuğu 80’li yıllar korku filmleriyle başladı. Ucuz filmlerle büyüdü. Sinema, yazından sonraki en büyük tutkusudur. Şuan LeMan, yeniHarman ve Bayan Yanı’nda araştırma dosyaları ve populer kült yazıları yazmakta ve medeniyet üzerine kafa yormaktadır.

4 Yorumlar

  1. Bu kategoriye girer mi bilemem ama filmleri görünce aklıma FANDANGO geldi.

  2. Yaz diyince aklıma plajdaki dehşet tarzı filmler geliyor :) … bir de nedense lost boys, karate kid gibi filmler de bana yaz filmi gibi gelir…

  3. Güzel bir liste. Aralarından 4 filmi seçtim, birini zaten izlemiştim. Teşekkürler.

  4. Yerli filmlerden “GEÇEN YAZ” filmini de tavsiye ederim. 1996 yazında geçen bu filmdeki gençlerin (hiçbiri hakkında en ufak bir fikrim yoktu) oyunculuğu özellikle beni etkiledi. Deniz ve kendinden yaşça büyük sevdiği kızla yaz tatilinde yaşadıklarını film sade ve çok samimi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.