10 Unutulmaz Yaz Filmi

Yaz filmleri004Jaws (1975)

Ege Denizi’nde yüzerken bile azıcık açılınca aşağıda neler var acaba diye bakmamıza neden olan efsane film… Birkaç kuşağın göl, deniz demeden köpek balığından korkmasına neden olmuştu. Öylesine bir tür açtı ki, bu türün kendi alt-türleri bile oluştu. Şuanda tatilde misiniz, ecnebilerin sorduğu gibi sorayım; “neden açıp Jaws izlemiyorsunuz?” Bence hiç de fena bir fikir değil.

blank

Yazar hakkında: Ezgi Aksoy

blank
Sinema yolculuğu 80’li yıllar korku filmleriyle başladı. Ucuz filmlerle büyüdü. Sinema, yazından sonraki en büyük tutkusudur. Şuan LeMan, yeniHarman ve Bayan Yanı’nda araştırma dosyaları ve populer kült yazıları yazmakta ve medeniyet üzerine kafa yormaktadır.

4 Yorumlar

 1. blank

  Bu kategoriye girer mi bilemem ama filmleri görünce aklıma FANDANGO geldi.

 2. blank

  Yaz diyince aklıma plajdaki dehşet tarzı filmler geliyor :) … bir de nedense lost boys, karate kid gibi filmler de bana yaz filmi gibi gelir…

 3. blank

  Güzel bir liste. Aralarından 4 filmi seçtim, birini zaten izlemiştim. Teşekkürler.

 4. blank

  Yerli filmlerden “GEÇEN YAZ” filmini de tavsiye ederim. 1996 yazında geçen bu filmdeki gençlerin (hiçbiri hakkında en ufak bir fikrim yoktu) oyunculuğu özellikle beni etkiledi. Deniz ve kendinden yaşça büyük sevdiği kızla yaz tatilinde yaşadıklarını film sade ve çok samimi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir