10 Unutulmaz Yaz Filmi

Yaz filmleri007A Streetcar Named Desire (1951)

Elia Kazan‘ın klasik filmi A Streetcar Named Desire’da gencecik bir Marlon Brando ve Vivien Leigh mevcut. Blanche, New Orleans’ta yaşayan kız kardeşinin yanına taşınır. Ancak kız kardeşi Stella’nın kocası Stanley Kowalski (Marlon Brando) ile araları pek de iyi olmayacaktır. Özellikle de ilerleyen zamanlarda ortaya saçılan sırlar yüzünden… A Streetcar Named Desire, Elia Kazan sinemasının genel özelliklerini taşıyan, eşsiz bir film. 1951’de, boğucu ve sıcak bir yazda New Orleans’ta yaşanan derinlikli bir hikaye.

blank

Yazar hakkında: Ezgi Aksoy

blank
Sinema yolculuğu 80’li yıllar korku filmleriyle başladı. Ucuz filmlerle büyüdü. Sinema, yazından sonraki en büyük tutkusudur. Şuan LeMan, yeniHarman ve Bayan Yanı’nda araştırma dosyaları ve populer kült yazıları yazmakta ve medeniyet üzerine kafa yormaktadır.

4 Yorumlar

 1. blank

  Bu kategoriye girer mi bilemem ama filmleri görünce aklıma FANDANGO geldi.

 2. blank

  Yaz diyince aklıma plajdaki dehşet tarzı filmler geliyor :) … bir de nedense lost boys, karate kid gibi filmler de bana yaz filmi gibi gelir…

 3. blank

  Güzel bir liste. Aralarından 4 filmi seçtim, birini zaten izlemiştim. Teşekkürler.

 4. blank

  Yerli filmlerden “GEÇEN YAZ” filmini de tavsiye ederim. 1996 yazında geçen bu filmdeki gençlerin (hiçbiri hakkında en ufak bir fikrim yoktu) oyunculuğu özellikle beni etkiledi. Deniz ve kendinden yaşça büyük sevdiği kızla yaz tatilinde yaşadıklarını film sade ve çok samimi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir