10 Unutulmaz Yaz Filmi

Yaz filmleri001Adams Family 2 (1993)

Tüm zamanların en süper gotik-komedi-korku film serisi Adams Ailesi’nin ikincisi, yaz kampına gitmiş (daha doğrusu zorla gönderilmiş) ve “cici” Amerikan çocuklarına korku salan bir adet Wednesday Adams (Christina Ricci) içeriyor. Büyük ya da küçük herkes için karanlık bir toplum eleştirisi olan Adams Family’yi bu kadar özel kılan en büyük özellik, her şeyin tam dozunda olması olsa gerek. Hayatınızın herhangi bir döneminde neş’e içinde gülüşen, mutluluk saçan ve çılgınlarcasına mutlu mesut çocuklardan ve insanlardan nefret ettiyseniz, siyah mayosuyla bir kuzgunu andıran Wednesday’in çilesine ve akabinde intikamına şahitlik edebilirsiniz demektir.

Yazar hakkında: Ezgi Aksoy

Sinema yolculuğu 80’li yıllar korku filmleriyle başladı. Ucuz filmlerle büyüdü. Sinema, yazından sonraki en büyük tutkusudur. Şuan LeMan, yeniHarman ve Bayan Yanı’nda araştırma dosyaları ve populer kült yazıları yazmakta ve medeniyet üzerine kafa yormaktadır.

4 Yorumlar

  1. Bu kategoriye girer mi bilemem ama filmleri görünce aklıma FANDANGO geldi.

  2. Yaz diyince aklıma plajdaki dehşet tarzı filmler geliyor :) … bir de nedense lost boys, karate kid gibi filmler de bana yaz filmi gibi gelir…

  3. Güzel bir liste. Aralarından 4 filmi seçtim, birini zaten izlemiştim. Teşekkürler.

  4. Yerli filmlerden “GEÇEN YAZ” filmini de tavsiye ederim. 1996 yazında geçen bu filmdeki gençlerin (hiçbiri hakkında en ufak bir fikrim yoktu) oyunculuğu özellikle beni etkiledi. Deniz ve kendinden yaşça büyük sevdiği kızla yaz tatilinde yaşadıklarını film sade ve çok samimi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.