BluTV’nin Yeni Projesi: Yeşilçam Bir Sinema Hayvanı 1 – BluTV Yesilcam Bir Sinema Hayvani 2

BluTV’nin Yeni Projesi: Yeşilçam Bir Sinema Hayvanı

13 Şubat 2021

BluTV’nin bu sezonki özel yapım dönem dizisi Yeşilçam: Bir Sinema Hayvanı’nın çekimleri, geçtiğimiz haftalarda başladı. Başrolünde Çağatay Ulusoy’un yer aldığı, yönetmen koltuğunda ise Çağan Irmak’ın oturduğu 1960’lı yılların Türkiye’sini günümüze taşıyacak olan Yeşilçam: Bir Sinema Hayvanı dizisinin ilk tanıtımı yayınlandı. Duyurulduğu günden bu yana merakla beklenen dizinin çok konuşulacak ilk tanıtımı diziye dair heyecanı artırdı.

BluTV’nin Yeni Projesi: Yeşilçam Bir Sinema Hayvanı 2 – BluTV Yesilcam Bir Sinema Hayvani 1

Özel yapımlarıyla Türkiye’de başarılı işlere imza atan BluTV, yüksek prodüksiyonlu ilk dönem dizisi Yeşilçam: Bir Sinema Hayvanı ile çok konuşulan yapımlarına bir yenisini daha ekliyor. 1960’lar Türkiye’sinin gölgesinde altın çağını yaşamaya başlayan Yeşilçam sinemasındaki bir yapımcının ayakta kalma hikayesini anlatacak olan dizinin ilk tanıtımı izleyicilerle buluştu. Emel Sayın’ın Rüyalar Gerçek Olsa şarkısının eşlik ettiği gösterişli tanıtım, izleyenleri 1960’lı yıllardaki bir Yeşilçam filmi galasına götürürken sunulacak görkemli ve nostaljik dünyanın kapılarını araladı.

Dizide Çağatay Ulusoy, her şeyini kaybetmiş ancak Yeşilçam’da küllerinden yeniden doğmaya çalışan sinema aşığı yapımcı Semih Ateş’e hayat verecek.

BluTV’nin Yeni Projesi: Yeşilçam Bir Sinema Hayvanı 3 – BluTV Yesilcam Bir Sinema Hayvani 3

Aynı zamanda dizide Çağatay Ulusoy’a Afra Saraçoğlu ve Selin Şekerci eşlik edecek. Afra Saraçoğlu, Yeşilçam’ın kapısını gerçek bir sanatçı olmak için çalan genç ve güzel Tülin Saygı’yı, Selin Şekerci ise Yeşilçam’ın gözde yıldızlarından Mine Cansu’yu canlandıracak.

Yeşilçam: Bir Sinema Hayvanı’nın oyuncu kadrosunda Çağatay Ulusoy, Afra Saraçoğlu ve Selin Şekerci’nin yanı sıra Güngör Bayrak, Nilüfer Açıkalın, Altan Erkekli, Yetkin Dikinciler, Özgür Çevik, Ayta Sözeri ve Bora Akkaş gibi isimler buluşuyor.

Yapımını Eastern Sunrise’ın, yapımcılığını Sibel Tuna’nın üstlendiği; senaryosunu Levent Cantek ve Volkan Sümbül’ün kaleme aldığı Yeşilçam: Bir Sinema Hayvanı dizisinin yönetmen koltuğunda Babam ve Oğlum, Issız Adam, Unutursam Fısılda gibi pek çok önemli filmde imzası bulunan usta yönetmen Çağan Irmak oturuyor.

Yeşilçam: Bir Sinema Hayvanı yakında sadece BluTV’de!

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir Cevap Yazın

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Başka Sinema'nın Niyeti Başka mı? 4 – bozkır tv slider

Başka Sinema’nın Niyeti Başka mı?

Başka Sinema, bağımsız sinemayı yaşatmanın çaresini arıyorsa bilelim ama bu
House of the Dragon 2. Sezon Fragmanı Yayınlandı 5 – House Of The Dragon Sezon 2 001

House of the Dragon 2. Sezon Fragmanı Yayınlandı

BluTV, House of The Dragon’u yeni sezonunu kullanıcılarıyla buluşturmak için