BluTV’nin Yeni Özel Yapımı Börü 2039 Geliyor 1 – BluTV BORU 2039

BluTV’nin Yeni Özel Yapımı Börü 2039 Geliyor

19 Ocak 2021
“Tarih tekerrür değil, kafiyelerden ibarettir.”

Türkiye’nin ilk ve en büyük yerli video platformu BluTV’nin dijital platformlarda eşine rastlanmamış büyük prodüksiyonlu işi Börü 2039, seyircisine karanlık ve nefes kesen bir öykü sunmak için hazırlanıyor. Yapımcı ve yönetmen Alper Çağlar’ın hayal gücünden çıkan, CaglarArts-Insignia ortaklığının yapımcılığını üstlendiği aksiyon ve dramı birleştirmesiyle dikkat çeken Börü serisi, şimdi de kendi koyduğu çıtayı bilim kurgu ile yükseltiyor. İlk seriden tanıdığımız bölüm yönetmenleri Can Emre ve Cem Özüduru’ya, Börü 2039’da ABD’de bağımsız aksiyon sinemasında ses getiren yönetmen Ahmet Atalay da katılıyor.

BluTV’nin yeni özel yapımı Börü 2039 için projenin ekibi dijital içerik üretiminde, ülkemizin teknik yapım gücünü gözler önüne sermek için çalışmalara başladı. Serinin ilk dizisi Börü’nün başlangıç tarihinden 25 sene sonrasını anlatan yeni dizi, 2039 yılında dünyanın çivisinin çıktığı bir gelecekte Türkiye’ye odaklanıyor. Merakla beklenen dizi; ittifakların, düzenin ve sükunetin darmadağın olduğu bir zamanda dünya yeni bir savaşın eşiğindeyken başlıyor. İnsanlığın kontrolünden çıkmış tehlikeli teknolojilerin hüküm sürdüğü bu yeni dünyanın, savaşlarını ve güvenlik güçlerine etkilerini ele alacak olan dizinin içeriği ise şimdilik sır gibi saklanıyor.

Alper Çağlar’ın eş zamanlı ilerleyecek olan sinema filmi İlk Göktürk’te kullanacağı yeni sinematografik yatırımlar ve uluslararası ekiplerden de yararlanacağı Börü 2039 projesi, uluslararası konuk oyuncuların yer alacağı çok dilli içeriğiyle 6 bölüm olarak tasarlandı.

Börü 2039, 2021’de sadece BluTV’de!

BluTV’nin Yeni Özel Yapımı Börü 2039 Geliyor 2 – BluTV BORU 2039

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Başka Sinema'nın Niyeti Başka mı? 3 – bozkır tv slider

Başka Sinema’nın Niyeti Başka mı?

Başka Sinema, bağımsız sinemayı yaşatmanın çaresini arıyorsa bilelim ama bu
Sahipli, Masum Kadar Ses Getirir mi? 4 – 8210561

Sahipli, Masum Kadar Ses Getirir mi?

BluTv’nin ikinci özgün dizisi olarak karşımıza çıkan Sahipli, durağan başlayan