Bol Ödüllü Kısa Film: Brentwood Strangler (2015)

Amerikalı sinemacı John Fitzpatrick, 2015 yılından itibaren Scary Endings (Korkunç Sonlar) ismini verdiği, birbirleriyle bağlantısı olmayan korku kısalarından oluşan bir korku antolojisi dizisi yapmıştı. Öteki Sinema’da (şimdilik) 2 sezon süren online dizinin haberlerini yapmıştık. (Bakınız: Kısa Film: Scary Endings ve Scary Endings 2. Sezon ile Geri Dönüyor.) YouTube kanalı (www.youtube.com/user/whereistherockhammer) üzerinden korku kısası odaklı faaliyetlerine devam eden Fitzpatrick’in bol ödüllü kısa filmi Brentwood Strangler (2015), nihayet online izlemeye açıldı.

Bol Ödüllü Kısa Film: Brentwood Strangler (2015) 1 – Brentwood Strangler 1

Cabin Fever ve Death Proof gibi filmlerde de rol almış, kimi çevrelerce çığlık kraliçesi (scream queen) olarak anılan Jordan Ladd’in başrolde yer aldığı Brentwood Strangler; Strangers on a Train, Marnie ve Psycho gibi klasik Hitchcock filmlerine saygı duruşunda bulunan, filmin içine Noel neşesini yerleştirmeyi becerirken yer yer sertleşmeyi de göz ardı etmeyen, eğlenceli bir korku kısası. 2016 yılı boyunca 25 festival gezen ve 8 ödül kazanan kısa film, 2017 Noel öncesi online izlemeye açıldı.

Özet

Los Angeles Westwood bölgesinde bir seri katil kadınları boğarak öldürmektedir. Maggie isimli yalnız bir kadın, Noel zamanı internetten bulduğu tanımadığı biriyle buluşur. Dışarı çıktığı kişinin Brentwood Strangler olarak isimlendirilen seri katil olduğunun farkında olmayan Maggie, yeni bir aşka doğru yelken mi açmaktadır, yoksa hayatının en kötü (ve belki de sonuncu) buluşmasını mı yaşamaktadır?

Ödüller

  • En iyi korku filmi (kısa) – Hollywood Reel Independent Film Festival (Los Angeles)
  • En iyi korku filmi jüri özel ödülü – Phoenix International Comic-Con (Phoenix Arizona)
  • En iyi bilim kurgu korku – Dam Short Film Festival (Boulder City, Nevada)
  • En iyi korku komedi – Fantasmagorical Film Festival (Kentucky)
  • En iyi film (kısa), en iyi yönetmen, en iyi senaryo (kısa) – International Haunted Horror Film Festival (Texas)
  • En iyi kadın oyuncu (kısa) – Twister Alley International Film Festival (Oklahoma City)

Yönetmen: John Fitzpatrick
Senaryo: John Fitzpatrick
Oyuncular: Jordan Ladd, Adam J. Yeend, Maximilian Osinski, Annika Marks, Ryan Dillon, Cameron Daddo, Roxane Wilson, Desean Terry

Kısa Filmin Resmi Sitesi: www.BrentwoodStrangler.com

Yazar hakkında: Murat Kızılca

blank
1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir