Batman Dizisinde Bruce Lee’nin Ne İşi Var?

Bruce Lee’nin Batman dizisinde ne işi var? Bruce Lee asıl ününü elde etmeden çok önce Amerikan TV’lerinde şimdilerde efsane olmuş bir karakteri canlandırmıştı. Esas oğlanın ayak işlerini halleden, sıkı dövüşen Çinli kung fu ustası Kato olarak harikaydı ancak dizi sadece bir sezon devam edebildi.

William Dozier aynı zamanda dönemin en çok izlenen TV dizisi Batman’in yapımcısıydı. Yeni dizisi The Green Hornet’e popülerlik kazandırmak isteyen Dozier, otak bölümler yazarak Britt Reid ve Kato karakterlerini Batman’e konuk etti ama sonuç nafile… Yine de sonu hüsranla biten bu denemeden, Bruce Lee ve Batman hayranlığını aynı izlekte birleştiren bir sonuç çıktı.

Bruce Lee, Kato karakteri ile 3 Batman bölümüne konuk oldu. Batman’s Satisfaction (1967),  A Piece of the Action (1967) ve The Spell of Tut (1966)…

Batman Dizisinde Bruce Lee'nin Ne İşi Var? 1 – Bruce 2

The Batman/Green Hornet dizilerinde kahramanların yolunun kesiştiği köprü bölüm, “A Piece of the Action/Batman’s Satisfaction: Burt Ward,Robin’i canlandırıyor. Adam West ise Batman… Van Williams, Britt Reid rolünde ve onun dövüş ustası yardımcısı Kato’yu ise çok sevdiğimiz Bruce Lee oynuyor. Ekip Batmobile ve “Black Beauty.” araçlarının yanında bir arada…

Batman Dizisinde Bruce Lee'nin Ne İşi Var? 2 – Bruce 3

Batman Dizisinde Bruce Lee'nin Ne İşi Var? 3 – Bruce 10

Batman Dizisinde Bruce Lee'nin Ne İşi Var? 4 – Bruce

Batman Dizisinde Bruce Lee'nin Ne İşi Var? 5 – Bruce 14

Batman Dizisinde Bruce Lee'nin Ne İşi Var? 6 – Bruce 5

Batman Dizisinde Bruce Lee'nin Ne İşi Var? 7 – Bruce 4

Batman Dizisinde Bruce Lee'nin Ne İşi Var? 8 – Bruce 6

Batman Dizisinde Bruce Lee'nin Ne İşi Var? 9 – Bruce 9

Batman Dizisinde Bruce Lee'nin Ne İşi Var? 10 – Bruce 13

Batman Dizisinde Bruce Lee'nin Ne İşi Var? 11 – Bruce 1

Kaynak: Bruce Lee and Batman appeared on the same screen in 1966

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir