İndirmelik "Ejderin İntikamı" Lobi Kartları 1 – Ejderin İntikamı007

İndirmelik “Ejderin İntikamı” Lobi Kartları

30 Nisan 2014

Öteki Sinema’dan ibretlik bir paylaşım daha!

Türk Bruce Lee‘si, dönemin popüler bir uzakdoğu sporları uygulayıcısı ve daha sonra kendi icadı olan Soyokan dövüş stilininin de kurucusu olarak ünlenecek Nihat Yiğit‘in oynayıp, usta avantürcü Kunt Tulgar‘ın yönettiği, Ejderin İntikamı filminden tam 7 adet yüksek kalitede taranmış, sağında-solunda logo olmayan lobi kartı!

Arşivinizde olsun diye paylaştığımız bu kült lobi kartları Ali Murat Güven arşivinden çıkma… Kendisine bir kez daha teşekkürler. Bruce Lee‘nin ilk filmlerini de çekmiş ünlü Hong Kong‘lu yapımcı kardeşler Shaw Biraderler‘i tanımış olsaydım eğer, Bruce’ın ölümüne o kadar ağlayıp üzülmemelerini söylerdim. Çünkü bizim Nihat Yiğid’imiz Bruce Lee’nin tıpkısıyla aynısı! Lee öldükten sonra onlarca çakma Bruce Lee filmlerinde oynamış Bruce Leu, Bruce Li, Brus Lei vs. gibi replikaların hiçbiri Nihat’ın eline su dökemezmiş doğrusu. Boy, kas, duruş, endam her şeyiyle tam bir Lee (özenle kesilmiş saçı da olayı tamamlıyor) yalnız sanırım kaşlarda cımbızsal bir müdahale var.

Ejderin İntikamı007

Ejderin İntikamı001 Ejderin İntikamı002Ejderin İntikamı003 Ejderin İntikamı004 Ejderin İntikamı005 Ejderin İntikamı006

blank

Murat Tolga Şen

1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Aydemir Akbaş Filmlerinin Afişleri (1975-1984) 2 – fft2mm188362

Aydemir Akbaş Filmlerinin Afişleri (1975-1984)

Aydemir Akbaş, seks furyasının lanetlenmiş oyuncularından biri olmasına rağmen yaptığını
Alien ve Aliens Lobileri... 3 – 22283

Alien ve Aliens Lobileri…

Ridley Scott’un Alien’i ve sonrasında gelen, James Cameron’un elinden çıkma,