En Boktan 40 Köpekbalığı Filmi!

Video liste: En Boktan 40 Köpekbalığı Filmi!

İleri demokratlarımız cinemassacre sitesinin videolarını yüklediği blp.tv’yi engellemişler. “Yassah hemşerim” uyarısı alıyor olabilirsiniz. DNS ayarlarınızla oynamanızı tavsiye ederim.

Köpekbalığı Filmi! 1975’de Steven Spielberg Jaws’u çekip denize giremeyen bir nesil yarattığından bu yana devam eden bir moda…

page

Devam filmleri asıllarını aratır derler ama bu söz hiçbir zaman Jaws’un devam filmleri ve taklitçileri için söylenmesinden daha isabetli olamaz. DVD piyasasında yükselen uyduruk CGI’lı filmlerin de ana beslenme damarı Köpekbalığı Filmleri elbette… Olayın tamamen suyu çıkmış durumda, Köpekbalığı Filmleri tam bir manyaklık halini aldı; Sharknado, Two Headed Shark Attack, Shark Swarm, Sharktopus… Yok daha neler!

Jaws’un karizması DVD piyasasında yerle bir! Halbuki bu film, 2001 yılında Amerika Birleşik Devletleri Kongre Kütüphanesi tarafından “kültürel, tarihi ve estetik olarak önemli” filmler arasına seçilerek ABD Ulusal Film Arşivi’nde muhafaza edilmesine karar verilmiş müstesna bir yapım.

Severek takip ettiğim Cinemassacre sitesi “En Boktan 40 Köpekbalığı Filmi” başlığında bir Video Liste hazırlamış, ben de kahkaha ve sinirbozukluğuyla izleyip Öteki Sinema okurlarıyla paylaşmak istedim. İyi seyirler!

big_shark_swimming

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bak bunu da seversin...

“Büyük Beyaz” Turistlerin Tadına Bakıyor: 47 Meters Down (2017)

Denizde Dehşet, afişine, fragmanına bakınca Jaws’tan ilham almış bir gerilim filmi gibi duruyor ancak bu tam bir “köpekbalığı filmi” değil!

Bir yorum var

  1. Buyur Murat’cığım, bu videonun Cinemassacre’daki linki;

    http://cinemassacre.com/2013/08/06/top-40-shitty-shark-movies/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir