En Boktan 40 Köpekbalığı Filmi! 1 – page

En Boktan 40 Köpekbalığı Filmi!

10 Ağustos 2013

Video liste: En Boktan 40 Köpekbalığı Filmi!

İleri demokratlarımız cinemassacre sitesinin videolarını yüklediği blp.tv’yi engellemişler. “Yassah hemşerim” uyarısı alıyor olabilirsiniz. DNS ayarlarınızla oynamanızı tavsiye ederim.

Köpekbalığı Filmi! 1975’de Steven Spielberg Jaws’u çekip denize giremeyen bir nesil yarattığından bu yana devam eden bir moda…

page

Devam filmleri asıllarını aratır derler ama bu söz hiçbir zaman Jaws’un devam filmleri ve taklitçileri için söylenmesinden daha isabetli olamaz. DVD piyasasında yükselen uyduruk CGI’lı filmlerin de ana beslenme damarı Köpekbalığı Filmleri elbette… Olayın tamamen suyu çıkmış durumda, Köpekbalığı Filmleri tam bir manyaklık halini aldı; Sharknado, Two Headed Shark Attack, Shark Swarm, Sharktopus… Yok daha neler!

Jaws’un karizması DVD piyasasında yerle bir! Halbuki bu film, 2001 yılında Amerika Birleşik Devletleri Kongre Kütüphanesi tarafından “kültürel, tarihi ve estetik olarak önemli” filmler arasına seçilerek ABD Ulusal Film Arşivi’nde muhafaza edilmesine karar verilmiş müstesna bir yapım.

Severek takip ettiğim Cinemassacre sitesi “En Boktan 40 Köpekbalığı Filmi” başlığında bir Video Liste hazırlamış, ben de kahkaha ve sinirbozukluğuyla izleyip Öteki Sinema okurlarıyla paylaşmak istedim. İyi seyirler!

big_shark_swimming

blank

Murat Tolga Şen

1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

1 Comment

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Yakın Tarihli Sağlam Gerilim Arayanlara Öneri Listesi 9 2 – The Lost Brother 2017 2

Yakın Tarihli Sağlam Gerilim Arayanlara Öneri Listesi 9

ABD dışı ülkelerin gerilim filmlerinden oluşan "yakın tarihli sağlam gerilim
2014'ün En iyi 8 Dizisi! 3 – true detective poster 16x9 1

2014’ün En iyi 8 Dizisi!

Daha tutarlı ve dengeli bir karşılaştırma yapabilmek için sadece bu