En Boktan 40 Köpekbalığı Filmi! 1 – page

En Boktan 40 Köpekbalığı Filmi!

10 Ağustos 2013

Video liste: En Boktan 40 Köpekbalığı Filmi!

İleri demokratlarımız cinemassacre sitesinin videolarını yüklediği blp.tv’yi engellemişler. “Yassah hemşerim” uyarısı alıyor olabilirsiniz. DNS ayarlarınızla oynamanızı tavsiye ederim.

Köpekbalığı Filmi! 1975’de Steven Spielberg Jaws’u çekip denize giremeyen bir nesil yarattığından bu yana devam eden bir moda…

page

Devam filmleri asıllarını aratır derler ama bu söz hiçbir zaman Jaws’un devam filmleri ve taklitçileri için söylenmesinden daha isabetli olamaz. DVD piyasasında yükselen uyduruk CGI’lı filmlerin de ana beslenme damarı Köpekbalığı Filmleri elbette… Olayın tamamen suyu çıkmış durumda, Köpekbalığı Filmleri tam bir manyaklık halini aldı; Sharknado, Two Headed Shark Attack, Shark Swarm, Sharktopus… Yok daha neler!

Jaws’un karizması DVD piyasasında yerle bir! Halbuki bu film, 2001 yılında Amerika Birleşik Devletleri Kongre Kütüphanesi tarafından “kültürel, tarihi ve estetik olarak önemli” filmler arasına seçilerek ABD Ulusal Film Arşivi’nde muhafaza edilmesine karar verilmiş müstesna bir yapım.

Severek takip ettiğim Cinemassacre sitesi “En Boktan 40 Köpekbalığı Filmi” başlığında bir Video Liste hazırlamış, ben de kahkaha ve sinirbozukluğuyla izleyip Öteki Sinema okurlarıyla paylaşmak istedim. İyi seyirler!

big_shark_swimming

blank

Murat Tolga Şen

Murat Tolga Şen, sinema eleştirmeni, senarist ve oyuncudur. Öteki Sinema'nın kurucusudur ve OFCS (Online Film Critics Society) üyesidir. 2012-2023 yılları arasında Medyaradar sitesinde TV sektörüne dair eleştiriler kaleme almış, 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetmiştir. Ayrıca 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yapmış ve 2014-2023 yılları arasında Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapmıştır. Şen, "Bir Notanın Hikayesi" adlı belgeselin senaryo yazarı ve "Bir İz - Madımak" belgeselinin danışmanıdır. Yazılarına Beyazperde ve Öteki Sinema'da devam etmektedir.

1 Comment

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Mutlaka İzlemeniz Gereken 10 Sessiz Korku Filmi 2 – NOSFERATU Quad 72dpi 1000pxWide1

Mutlaka İzlemeniz Gereken 10 Sessiz Korku Filmi

Sessiz dönemde korku filmleri çıkış yaparak türe estetik bir tarz
2022 Yılının En İyi Korku Filmleri 3 – The Sadness 2021 2

2022 Yılının En İyi Korku Filmleri

Öteki Sinema'nın her yıl merakla beklenen En İyi Korku Filmleri