Faster, Pussycat! Kill! Kill! (1965) 1 – Faster Pussycat 3

Faster, Pussycat! Kill! Kill! (1965)

27 Ağustos 2013

Faster Pussycat posterKült filmlerin kült yönetmeni Russ Meyer’in belki de en sevilen istismar sineması filmi FASTER PUSSYCAT! KILL! KILL! çıplaklık olmadan da erotik gerilim filmi çekilebileceğini gösteriyor.

Öteki Sinema için yazan: Masis Üşenmez

Go-go dansçısı (o ne demekse) üç memeli, yuvarlak hatlı ablanın maceralarını konu alan bu çarpık filmde cinayet ve erotizm dolu diyaloglar ön planda.

Günlerini her zamanki gibi dans ederek geçiren Billie (Lori Williams), Rosie (Haji) ve liderleri Varla (Tura Satana) yorgunluk atmak için çölde araba yarışı yapmaktadırlar. O sırada ortama gelen zengin şehirli züppe ve sevgilisi Varla’nın sinirlerini bozar. Koca memeli Varla adeta kıvrımlarından aldığı güçle genci oracıkta öldürür. Yaşadığı şiddetten çılgına dönen kızı da yanlarına alarak olay yerinden uzaklaşırlar. Küçük bir kasabaya geldiklerinde sakat bir adam ve vücudu geniş beyni ufacık sebze adı takılmış oğlanla tanışırlar (Sebze bu arada Fareler ve İnsanlar’daki kardeş’in kopyasıdır). Evlerinde gizledikleri paraları olduğunu duyan üçlü, hazır cinayet işledik bari bir de hırsızlık yapalım diyerek plan kurarlar. Ancak sakat amca aynı zamanda biraz da sapıktır ve ölü gencin sevgilisi ile sebze oğlunu çiftleştirmek ister.

Faster Pussycat 5

Varla amcanın genç kızlara olan düşkünlüğünü anlayınca olayı lehine kullanmak ister. Ancak planda bazı anlaşmazlıklar olur ve her sorunun koca memeler ile aşılamayacağı anlaşılır.

1965 yapımı film zamanına göre erotizm ve şiddet dozu yüksek bir istismar sineması örneği olsa da günümüzde şiddete alışık olan seyirci için çok vurucu değil. Ancak şiddeti çıkarırsak güçlü kadın karakterler ile öne çıkan bir film.

İşin ilginci sinema tarihinde genelde güçlü kadın karakterler bir intikam uğruna hareket ederken Varla ve çetesi zevk için hareket ediyor. Erkekleri ve parayı istedikleri zaman istedikleri yerde almak istiyorlar.

Faster Pussycat 4

Kötü olmaları dışında onları diğer aksiyon kahramanlarından ayıran tek şey üstlerinden fışkıran ve neredeyse kameraya çarpacak olan memeleri (kaç kere meme dedim bilmiyorum ama daha bitmedi.. MEME!!).

Yönetmen John Waters’ın gelmiş geçmiş ve gelecekte çekilecek filmler arasında en iyisi olarak nitelediği film, Russ Meyer sineması takipçileri için zaten ilk görülmesi gereken yapımlardan. Bu zamana kadar filmi getiren yegane şey erotizmden ve aksiyondan çok “Güçlü Kadın” imajını alt üst eden ama ona çok daha erişilmez bir yer sunan Varla karakteri olsa gerek. (Tabi bir de Varla’ya meme aman can veren Tura Satana.)

Faster Pussycat 2

blank

Masis Üşenmez

1979 İstanbul doğumlu yazar ilk sinema deneyimini Superman ve Star Wars’la yaşayıp kendini çizgi roman ve bilim kurgu dünyasına atar. 2006 yılında "Öteki Sinema" kadrosuna katılır ve sitenin gelişiminde önemli rol üstlenir. Halen Öteki Sinema'da editörlük ve Cinedergi'de yazarlık yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

The Coming of Sin (1978) 2 – vlcsnap 532941

The Coming of Sin (1978)

Bayağılıktan kurtulmaya çalışmasına ve bu sebeple erotik yaklaşımı en azda
Kondom des Grauens / Killer Condom (1996) 3 – 66058

Kondom des Grauens / Killer Condom (1996)

Hollywood'a başkaldıran ilginç filmlerin sahibi Troma şirketi tarafından Amerika'da yayımlanan