Gerçek Bir Hikayeden Uyarlanan 20 Korku Filmi! 1 – The Entity 1982

Gerçek Bir Hikayeden Uyarlanan 20 Korku Filmi!

18 Mayıs 2012

The Hills Have Eyes (1977)

Filmin Hikayesi: Big Bob ve Ethel çifti evlilik yıldönümlerini kutlamak için ailecek bir yolculuğa çıkarlar. Küçük çocukları Bobby ve Brenda’nın yanısGerçek Bir Hikayeden Uyarlanan 20 Korku Filmi! 2 – 465718.1020.Aıra büyük kızları Lynn de kocası ve yenidoğan bebekleri ile yanlarındadır.

Yolculuk sırasında Bob, New Mexico çölünü daha yakından görmek isteyince anayoldan ayrılıp yan yollara saparlar. Bir benzin istasyonunda öğrendikleri tarife göre devam ettikleri yol giderek tamamen ıssız bir bölgeye ulaşır.

Arabanın lastikleri patlayıp kaza yaptıklarında ailedeki iki erkek yardım bulmak için gruptan bir süre ayrılırlar. Ancak Amerikan hükümetinin nükleer denemeler yaptığı bu alanda yaşayan ve insan etiyle beslenen bir grup mutant fırsattan istifade etmek için çoktan harekete geçmişlerdir.

Gerçek Hikaye: Film, 15. ve 16. yy’larda efsane olan, 40’a yakın kişiyi öldüren ve 1000’e yakın kişiyi yiyen, yakalanana kadar da 25 yıl boyunca mağaralarda yaşayan İskoç Alexander “Sawney” Bean’in hayatından esinlenerek yapılmıştır. Hayatı The Hills Have Eyes ve İngiliz filmi Raw Meat gibi dünya çapında pek çok hikayeye ve filme konu olan Alexander Bean’in yaşadığına günümüzde tarihçilerin pek çoğu inanmamaktadır.

blank

Begüm Özdemir

1982 doğumlu yazar ilk sinema deneyimini L’ours (The Bear) filmiyle yaşamış olup Öteki Sinema'da yazmaya 2011 yılında başlamıştır. Sinema yazıları yazmasının yanı sıra dizi ve film çevirileri de yapmaktadır. Ayrıca büyük bir Stephen King ve Queen hayranıdır.

24 Comments

 1. Çok güzel bir derleme olmuş. Ayrıca okunması çok keyifli bir yazı olmuş. Eline ve zihnine sağlık Misery.

 2. Hani Paranormal Activity,Blair Cadısı vb. nerde,aşkolsun size :P :)

 3. Çok keyifli bir dosya hazırlamışsınız, teşekkürler.

 4. bazılarının gerçek hikayelerini biliyordum, bazılarını öğrendim. ateş etrafında anlatacak yeni hikayelerim oldu.

 5. Lake mungo…gerçek bir hikayedir. Şiddetle tavsiye ediyorum.dün gece uyuyamadım etkisinden.

 6. Benim de aklıma Sion Sono’nun çektiği ‘soğuk balık’ geldi. İzlemenizi tavsiye derim.

 7. Çok güzel yazı ancak bu filmlerin neredeyse yarısı gerçek bir hikayeden uyarlanmış değil. Yanıltıcı olmuş.

 8. aslında gerçek hikaye kısmında da hepsinde belirtilmiş gerçek olmadığı.. o yüzden yanıltıcı değil de.. başlık için yanıltıcı diyelim sadece o zaman

 9. Yeminlen bunların gerçek olduğunu aklımdan bile geçirmedim.Hepsini izledim ama gerçek olduğunu bilmiyordum. Acayip tırstım da acaba Mungo gölü ve Paranormal Activity serisi de gerçek mi?

  inanmıyorum! Lake Mungo gerçek mi? Ya şimdi uyuyamayacağım of!

 10. The Changeling (1980) de yazarın başından geçen anormal olayların etkisiyle yazılmış. Filmde geçen çoğu şey filmin hikayesini yazan yazarın başından geçmiş.

 11. güzel olmuş ya la. en güzeli THE AMITYVILLE HORROR (1979) onu izleyin çok güzel paranormal activtye benziyo.

 12. bence bunlar gerçek olamaz belkide gerçek ama neden olumsuz düşüüyoruz

 13. ed ve lorraine warren şeytan bilimci çiftin başından geçen bir olayı anlatan olan KORKU SEANSI filmini şiddetle tavsiye ederim. film gerçek bir konuyu ele alıyor tamamen paranormal bir film. yönetmen james wan kuşkusuz çok güzel bir yapıt

 14. siz asıl teksas katiamı nı izleyin gerçekten çok güzel ve akla alınmayacak şekilde korkunç gerçek hikayeden alınmış ed gein in hayatını bir araştırın bu film bu adanın cinayetlerine göre çekilmiş teksas katliamı 2 ed gein hayatından alındığı için kaldırılmış ama teksas katliamı başlanğıç ise oda çok korkunç çok tavsiye ederim asıl korku filmi budur.İzleyin ve korkuyu yaşayın!

 15. ellerine bilgine sağlık.çok beğendim ama blair cadısını unutmuşsun :)

 16. Tatlım, nerde “The Conjuring-2013… (hatta Korku Seansı seri olarak)” yoksa izlemedin mi! yok izleyip anlamadın galiba… Yakın tarihin en tanınmış paranormal araştırıcıları Ed & Lorraine Warren çiftinin yaşadığı kayıtlı gerçek olayların filme çevrilmiş serisi?

Bir Cevap Yazın

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Zombiler Hakkında Bilinmesi Gereken 20 Şey 3 – Beyin Yiyen Dosya Zombiler

Zombiler Hakkında Bilinmesi Gereken 20 Şey

Öteki Sinema yazarı Semra Doll, bu sefer beyin yiyen bir
Top 10: Olivier Assayas’nın Favori Filmleri 4 – The Leopard 1963

Top 10: Olivier Assayas’nın Favori Filmleri

Olivier Assayas, muhteşem bir arşive sahip Criterion koleksiyonunda yer alan