Gerçek Bir Hikayeden Uyarlanan 20 Korku Filmi! 1 – The Entity 1982

Gerçek Bir Hikayeden Uyarlanan 20 Korku Filmi!

18 Mayıs 2012

The Amityville Horror (1979)

Filmin Hikayesi: George ve Kathy Lutz, 3 çocuklarıyla birlikte Long Island’daki müstaGerçek Bir Hikayeden Uyarlanan 20 Korku Filmi! 2 – 228290.1020.Akil bir eve taşınırlar. Bir kaç sene önce korkunç cinayetlerin yaşanmış olduğu eve yeni sahiplerinin gelişiyle birlikte doğaüstü ve korkutucu şeyler olmaya başlar. Lutzlar dostları olan Peder Delaney’in yardımını isterler. Ama Delaney’in evde bulunduğuna inandığı kötü ruha karşı düzenlediği şeytan çıkarma ayini sonucu olaylar iyice kontrolden çıkar. Evdeki dehşeyi bitirmenin tek yolu geçmişte yaşanan olaylarla yüzleşmektir sanki…

Gerçek Hikaye: Gerçek bir hikayeden uyarlanan filmler arasında belki de The Amityville Horror, en kötü şöhretli olanıdır. Kurgusal olmayan bu kitap George ve Kathy Lutz’un evlerinde geçirdikleri dört hafta boyunca işittikleri ruhani sesleri, soğuk alanları, şeytansı simgeleri, ters çevrilmiş haçları ve duvarlardan akan yeşil çamurları anlatır. Film ve kitapta portrelenen olaylar dedektifler tarafından incelense de, tüm bu olayların bir aldatmacadan ibaret olduğu sonucuna varıldı.

blank

Begüm Özdemir

1982 doğumlu yazar ilk sinema deneyimini L’ours (The Bear) filmiyle yaşamış olup Öteki Sinema'da yazmaya 2011 yılında başlamıştır. Sinema yazıları yazmasının yanı sıra dizi ve film çevirileri de yapmaktadır. Ayrıca büyük bir Stephen King ve Queen hayranıdır.

24 Comments

 1. Hani Paranormal Activity,Blair Cadısı vb. nerde,aşkolsun size :P :)

 2. bazılarının gerçek hikayelerini biliyordum, bazılarını öğrendim. ateş etrafında anlatacak yeni hikayelerim oldu.

 3. Lake mungo…gerçek bir hikayedir. Şiddetle tavsiye ediyorum.dün gece uyuyamadım etkisinden.

 4. Benim de aklıma Sion Sono’nun çektiği ‘soğuk balık’ geldi. İzlemenizi tavsiye derim.

 5. Çok güzel yazı ancak bu filmlerin neredeyse yarısı gerçek bir hikayeden uyarlanmış değil. Yanıltıcı olmuş.

 6. aslında gerçek hikaye kısmında da hepsinde belirtilmiş gerçek olmadığı.. o yüzden yanıltıcı değil de.. başlık için yanıltıcı diyelim sadece o zaman

 7. Yeminlen bunların gerçek olduğunu aklımdan bile geçirmedim.Hepsini izledim ama gerçek olduğunu bilmiyordum. Acayip tırstım da acaba Mungo gölü ve Paranormal Activity serisi de gerçek mi?

  inanmıyorum! Lake Mungo gerçek mi? Ya şimdi uyuyamayacağım of!

 8. The Changeling (1980) de yazarın başından geçen anormal olayların etkisiyle yazılmış. Filmde geçen çoğu şey filmin hikayesini yazan yazarın başından geçmiş.

 9. güzel olmuş ya la. en güzeli THE AMITYVILLE HORROR (1979) onu izleyin çok güzel paranormal activtye benziyo.

 10. bence bunlar gerçek olamaz belkide gerçek ama neden olumsuz düşüüyoruz

 11. ed ve lorraine warren şeytan bilimci çiftin başından geçen bir olayı anlatan olan KORKU SEANSI filmini şiddetle tavsiye ederim. film gerçek bir konuyu ele alıyor tamamen paranormal bir film. yönetmen james wan kuşkusuz çok güzel bir yapıt

 12. siz asıl teksas katiamı nı izleyin gerçekten çok güzel ve akla alınmayacak şekilde korkunç gerçek hikayeden alınmış ed gein in hayatını bir araştırın bu film bu adanın cinayetlerine göre çekilmiş teksas katliamı 2 ed gein hayatından alındığı için kaldırılmış ama teksas katliamı başlanğıç ise oda çok korkunç çok tavsiye ederim asıl korku filmi budur.İzleyin ve korkuyu yaşayın!

 13. ellerine bilgine sağlık.çok beğendim ama blair cadısını unutmuşsun :)

 14. Tatlım, nerde “The Conjuring-2013… (hatta Korku Seansı seri olarak)” yoksa izlemedin mi! yok izleyip anlamadın galiba… Yakın tarihin en tanınmış paranormal araştırıcıları Ed & Lorraine Warren çiftinin yaşadığı kayıtlı gerçek olayların filme çevrilmiş serisi?

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Optimized by Optimole
blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Sinemanın En Sevimsiz Noel Babaları! 3 – 02

Sinemanın En Sevimsiz Noel Babaları!

Yılbaşınızı işkenceye çevirecek, neşenizi kaçıracak, yeni yıl ruhunuzu öldürecek, keşke
2015 Yılının En İyi 25 (Yabancı) Filmi 4 – maxresdefault 1

2015 Yılının En İyi 25 (Yabancı) Filmi

Başak 2015 yılında vizyona giren 269 yabancı film arasından en