Günday ve Saylak Fikri Uysallar'dan Fragman 1 – Gunday ve Saylak Fikri Uysallar 6

Günday ve Saylak Fikri Uysallar’dan Fragman

21 Mart 2022

UYSAL AİLESİNE HOŞ GELDİNİZ!

Hakan Günday’ın kaleminden, Onur Saylak’ın gözünden anlatılan sekiz bölümlük disfonksiyonel aile kara komedisi Uysallar’ın fragmanı yayınlandı.

Başrollerini Öner Erkan (Oktay Uysal), Songül Öden (Nil Uysal), Haluk Bilginer (Berhudar) ve Uğur Yücel’in (Olcay Uysal) paylaştığı, oyuncu kadrosunda aynı zamanda Umut Yeşildağ (Ege Uysal), Nilay Yeral (Ece Uysal), Bilyana Jovanovska (Sofia), Serkan Altunorak (Suat), İbrahim Selim (Mert) ve Nezaket Erden’in (Yağmur) yer aldığı Uysallar dizisinin yapımcılığını ise Ay Yapım üstleniyor.

Günday ve Saylak Fikri Uysallar'dan Fragman 2 – Gunday ve Saylak Fikri Uysallar 4

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]

Hep yalnızlıktan oluyor bunlar.
Şöyle yanımda biri olsa.
Bir kişi olsa.
Yok mu ya bu şehirde bir insan benim gibi.

“Punk Oktay / Oktay Uysal”

[/box]

Uysallar, 2020 yılında çarpık kentsel dönüşümlü İstanbul’un keşfedilmemiş sokaklarında ve yükselmeye devam eden plaza, rezidanslarında geçen, üst orta sınıf mimar Oktay Uysal’ın ve onun geniş sayılabilecek ailesinin kim olduğunu sorgulama ve uyanış hikayesidir. Uysal ailesi ideal bir aile gibi gözükebilir, ancak her birinin birbirinden gizlediği ikili hayatları vardır. Aile üyeleri birbirlerinden habersiz, hayal ettikleri hayatları yaşarken, onların trajik, komik ve karanlık yanlarıyla tanışırız. Uysallar, arka planda İstanbul’un tanımlanamayan şehir görselliğinde izleyiciye alternatif bir aile hikayesi sunarken aynı zamanda “ben en son ne zaman mutluydum?” diye sordurtacaktır.

Günday ve Saylak Fikri Uysallar'dan Fragman 3 – Gunday ve Saylak Fikri Uysallar 2

Bir Günday ve Saylak Fikri “Uysallar” 30 Mart’ta Netflix’te!

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

1 Comment

  1. Onur saylak ve hakan günday nuh boğuldu diye film de yapacakmış netflixe iyi bir ikili oldular ömer kavur ve macit koper gibi şahsiyet dizisi güzeldi uysallar dizisini de merakla bekliyorum oyuncu kadrosu çok iyi netflix de olması korkutuyor beni umarım bir başkadır dizisi gibi iyi bir iş olur da yanılırım.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Emin Alper’in Yönettiği Mistik Polisiye Dizi Alef 4 – Alef oyuncular 1

Emin Alper’in Yönettiği Mistik Polisiye Dizi Alef

Emin Alper’in yönetmen koltuğunda oturacağı, FX ve BluTV’nin yeni mistik
Pharos of Chaos / Kaosun Fenerleri (1983) 5 – Sterling Hayden 1

Pharos of Chaos / Kaosun Fenerleri (1983)

1983 yılında gösterime giren Kaosun Fenerleri (Pharos of Chaos), Sterling