2013’ün En İyi Fragmanları

2013 en iyi fragmanlar

Geçtiğimiz sene ile hesaplaşmalara devam! 2013 senesi boyunca toplam 738 yazı yayınlamışız. (Bu seçkiyle beraber 739!) Mart ayı 89 yazı ile en çok yayın yaptığımız ay olmuş, Kasım ise 39 ile en düşük. İşin sevindirici yanı en az yayın yaptığımız ayda bile her güne en az bir yazı düşüyor olması. Sözün özü neredeyse hiçbir günü boş geçmemişiz diyebiliriz.

Gelelim senenin son seçkisine. Bildiğiniz üzere fragmanlar bazen merak, bazen heyecan ile beklediğimiz filmler hakkında ilk fikirlerin oluşmasına yardımcı olur. Bazen de tam tersi bir durum söz konusudur. O beklentiyi bizzat fragmanın kendisi yaratır. Ancak her zaman umduğumuzu bulamayız tabii ki. Bazı fragmanlar filmin önüne geçiverir. 2013’te de bu kaide bozulmadı ve bazı filmler yarattığı beklentinin çok altında kaldı. İşin o kısmına hiç bulaşmadık ve Öteki Sinema yazarlarına ‘2013’ün en iyi fragmanı hangisiydi’ sorusunu yönelttik. İşte aldığımız cevaplar neticesinde oluşan seçkimiz. Herkese mutlu seneler!

Masis Üşenmez’in Seçimi: This Is the End

 

Murat Kızılca’nın Seçimi: You’re Next

 

Begüm Özdemir’in Seçimi: The Great Gatsby

 

Can Yalçınkaya’nın Seçimi: Exposed

 

Ertan Tunç’un Seçimi: Only God Forgives

 

Gülnur Karakaş Tandoğan’ın Seçimi: Under the Skin

 

Murat Tolga Şen’in Seçimi: Man of Steel

 

İlker Güler’in Seçimi: The Secret Life of Walter Mitty

 

Fatih Yürür’ün Seçimi: X-Men: Days of Future Past

 

Ezgi Aksoy’un Seçimi: Antiviral

 

Yazar hakkında: Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bak bunu da seversin...

Filmlerin Tuzu Biberi: En Sevdiğim Film Klişeleri

Film klişeleri, filmlerin tuzu biberidir. Bir tutam kadar serpiştirildiğinde ve tabii ki yemeğin tadını tamamen maskelemediğinde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir