Stan Winston Artık Yok! 1 – Stan Winstons Terminator
Stan Winston’ın unutulmaz Terminator maketi

Stan Winston Artık Yok!

19 Haziran 2008

Animatronicler öksüz kaldı :(

Keyifle okuduğumuz müstesna Çizgi roman blogu Grafik Roman‘dan bugün kötü bir haber aldık ve her ne kadar hoşumuza gitmese de paylaşalım istedik.

Hollywood’un özel efekt ve makyaj üstadı Stan Winston’ın 15 Haziran 2008 Pazar günü itibariyle hayata veda ettiği açıklandı. 1946 doğumlu olan Stan Winston 62 yaşındaydı.

Stan Winston Artık Yok! 2 – 51ot8NuSjvLHollywood’un bir numaralı mekanik efekt, kostüm ve makyaj efektleri stüdyosu olan Stan Winston Studios’un kurucusu olan Winston sinema sektörüne en çok izini bırakan kişilerden birisiydi. Jurassic Park, Aliens, Predator, Terminator, Edward Scissorhands, Batman Returns, The Lost World, A.I. gibi ünlü filmlerin yanısıra diğer pek çok filmde de izleyicilerin hafızalarına kazınan yaratık tasarımlarını, makyajları ve efektleri gerçekleştiren kişi olan Winston bu çalışmaları ile toplam dört kere oscar kazanmış, pek çok kere de aday olmuştu. Winston’ın son çalışmaları Iron Man filmindeki zırhların tasarımı ve çekimleri devam etmekte olan Terminator Salvation: The Future Begins filmleri oldu. Stan Winston Digital’in de aralarında bulunduğu birkaç efekt stüdyosunun sahibi olan Winston sıklıkla James Cameron ile birlikte çalışıyordu. Winston’ın uzmanlık alanı makyaj, kuklalar, pratik efektlerdir ancak o son zamanlarda stüdyoyu dijital efektleri de kapsayacak şekilde genişletti.

Yazı linki : http://www.grafikroman.com/?p=969

blank

Murat Tolga Şen

6 Kasım 1973 doğumlu ve tipik bir Akrep burcu olan Murat Tolga Şen, 2005 yılında Öteki Sinema'yı kurarak yayın yönetmenliğini üstlenmiştir.

OFCS (Online Film Critics Society) üyesidir. 2010 yılından bu yana Beyazperde sitesinde yazarlık yapmaktadır. 2012-2023 yılları arasında Medyaradar sitesinde TV sektörüne dair eleştiriler kaleme aldı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti.

2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. 2014-2023 yılları arasında Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yaptı. Bir Notanın Hikayesi adlı belgeselin senaryo yazarıdır ve Agatha'da Cinayet adlı tiyatro oyununu yazmıştır.

Ayrıca, Bir İz - Madımak belgeselinin danışmanlığını üstlenmiştir. Yazılarına Beyazperde ve Öteki Sinema'da devam etmektedir. Veteran bir yelkenci olan Murat Tolga Şen, 2021'den bu yana ressam Yalçın Gökçebağ'ın sanat menajerliğini yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Christopher Nolan Filmi Oppenheimer’dan Yeni Fragman 3 – Oppenheimer 2023 3

Christopher Nolan Filmi Oppenheimer’dan Yeni Fragman

21 Temmuz'da gösterime girecek yeni Christopher Nolan filmi Oppenheimer’dan yeni
Uluslararası Antalya Film Günleri Başlıyor! 4 – 07e49d21 c917 4eee 92c5 362eb54cff47

Uluslararası Antalya Film Günleri Başlıyor!

1.Uluslararası Antalya Film Günleri, 23-26 Şubat 2016 tarihleri arasında Atatürk