Stan Winston Artık Yok! 1 – Stan Winstons Terminator
Stan Winston’ın unutulmaz Terminator maketi

Stan Winston Artık Yok!

19 Haziran 2008

Animatronicler öksüz kaldı :(

Keyifle okuduğumuz müstesna Çizgi roman blogu Grafik Roman‘dan bugün kötü bir haber aldık ve her ne kadar hoşumuza gitmese de paylaşalım istedik.

Hollywood’un özel efekt ve makyaj üstadı Stan Winston’ın 15 Haziran 2008 Pazar günü itibariyle hayata veda ettiği açıklandı. 1946 doğumlu olan Stan Winston 62 yaşındaydı.

Stan Winston Artık Yok! 2 – 51ot8NuSjvLHollywood’un bir numaralı mekanik efekt, kostüm ve makyaj efektleri stüdyosu olan Stan Winston Studios’un kurucusu olan Winston sinema sektörüne en çok izini bırakan kişilerden birisiydi. Jurassic Park, Aliens, Predator, Terminator, Edward Scissorhands, Batman Returns, The Lost World, A.I. gibi ünlü filmlerin yanısıra diğer pek çok filmde de izleyicilerin hafızalarına kazınan yaratık tasarımlarını, makyajları ve efektleri gerçekleştiren kişi olan Winston bu çalışmaları ile toplam dört kere oscar kazanmış, pek çok kere de aday olmuştu. Winston’ın son çalışmaları Iron Man filmindeki zırhların tasarımı ve çekimleri devam etmekte olan Terminator Salvation: The Future Begins filmleri oldu. Stan Winston Digital’in de aralarında bulunduğu birkaç efekt stüdyosunun sahibi olan Winston sıklıkla James Cameron ile birlikte çalışıyordu. Winston’ın uzmanlık alanı makyaj, kuklalar, pratik efektlerdir ancak o son zamanlarda stüdyoyu dijital efektleri de kapsayacak şekilde genişletti.

Yazı linki : http://www.grafikroman.com/?p=969

blank

Murat Tolga Şen

1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Star Trek Beyond İlk Fragman Yayınlandı! 3 – 1 TSVL

Star Trek Beyond İlk Fragman Yayınlandı!

Şu sıralar vizyona sayılı gün kala ortalığı kasıp kavuran Star

Karagarga Hack’lendi mi?

"Eğer orada yoksa muhtemelen yönetmeni bile bulamaz!" sözüne mazhar olmuş