Türk Conan’ı Altar Lobileri

Meraklısına Türk Conan’ı Altar lobileri! 80’ler, fantastik sinemanın olabildiğince coştuğu zamanlar… İlkel çağların savaşçıları beyazperdede amansızca kılıç salladı. Yeşilçam da çok geçmeden bu modaya uydu ve Altar’ı çekti ama “Conan The Barbarian” ve devamı “Conan The Destroyer” gibi iki süper fantastik filmi ve sonrasında “Beastmaster”, “Sword and the Sorcerer” ve bunlara benzer onlarca replikayı görmüş olan sinema seyiricisi için Altar, tatsız tuzsuz bir deneyim olmaktan ileri gidemedi maalesef.

Şimdilerde Altar, tamamen göz önünden çekilmiş, belki de tamamen unutulmuş bir yapım ama onu izleyenler için keşfedilecek bir çocukluk hazinesi olmaya devam ediyor. İşte size Altar lobileri! İyi seyirler!

Meraklısına, Altar filminin tamamını izleme linki de burada!

Altar001

Altar002

Altar003

Altar004

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bak bunu da seversin...

Fantastik Türk Filmleri Red Bull Music Festival’de!

Red Bull Music Festival, Kadıköy Sineması’nda Süpermen Dönüyor, Yılmayan Şeytan, Tarzan Vahşi Adam ve Şeytan filmlerini gösterecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir