Two Scoops (2013) 1 – two scoops 2

Two Scoops (2013)

14 Haziran 2013

two scoops posterİlk uzun metrajlı filmi El mariachi’yi (1992) 7.000 dolar gibi inanılması güç bir rakama kotaran Robert Rodriguez, bağımsız sinemacılara ışık tutan yer gösterici kıvamında bir işe imza atmıştı. Filmi gerçekleştirme hikâyesini kaleme aldığı Rebel Without a Crew isimli kitap, Ekipsiz Asi ismiyle Türkçeye de çevrilmişti. (Hala okumamış olanlara hararetle tavsiye edilir.)

El mariachi ile Hollywood’a hızlı bir dalış yapan Rodriguez, ara vermeden üretmeye devam ediyor. Post prodüksiyon aşamasındaki iki projesi Machete’in (2010) devamı Machete Kills ve 2005 tarihli ilk filmde olduğu gibi gene Frank Miller ile beraber çalıştığı, yeni Sin City maceralarına ev sahipliği yapan Sin City: A Dame to Kill For ile bir hayli meşgul olsa da başka işlere vakit ayırmayı biliyor. ‘Keep Moving Projects with BlackBerry 10’ başlıklı proje kapsamında çektiği yaklaşık on dakikalık kısa Two Scoops da bunlardan biri.

Rodriguez hayranlarının da tuzu bulunan ve aşağıda tamamını izleyebileceğiniz Two Scoops, ajanlı yaratıklı, uçuk kaçık bir kısa. Filmde yer alan ajanlar, yaratık ve gizli silah ya hayranları tarafından yaratıldı, ya da onlardan gelen fikirlerden esinlenerek son halini aldı. Ayrıca filmde görünen kayıp ilanlarındaki fotoğraflar, hayranların filmde yer almak için gönderdikleri arasından seçildi.

‘Keep Moving Projects with BlackBerry 10’ ve Robert Rodriguez’in son kısası Two Scoops hakkında daha detaylı bilgi almak için: http://www.BlackBerry.com/KeepMoving adresini ziyaret edebilirsiniz.

two scoops 2

two scoops 3

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

1 Comment

Bir Cevap Yazın

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Scary Endings 2. Sezon ile Geri Dönüyor 2 – Scary Endings S2E1 01

Scary Endings 2. Sezon ile Geri Dönüyor

Geçtiğimiz günlerde Scary Endings'in ikinci sezonunun müjdesini veren Strangler Films,
Kısa Film: Buhar (2012) 3 – Buhar

Kısa Film: Buhar (2012)

Sidar Serdar Karakaş'ın Türkiye’den ilk beşe girmeyi hak ettiğini düşündüğü