Bal Filmi Berlinale’den Büyük Ödülle Döndü

Altın Ayı ödülüne aday gösterilen Semih Kaplanoğlu’nun Bal filmi büyük ödülü kaptı.

Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen 60. Berlin Film Festivali Berlinale’de, Semih Kaplanoğlu’nun Bal filmi Altın Ayı ödülüne layık görüldü.

Saarland eyaletinin Berlin temsilciliğinde düzenlenen ödül töreninde, ödül plaketi yönetmen Semih Kaplanoğlu’na verildi. Kaplanoğlu, yaptığı konuşmada filmlerini manevi aşkla yaptığını belirterek, “Bu ödülü tüm kalbimle alıyorum” dedi. Ödül töreninin açılış konuşmasını yapan Dieter Kosslick, Berlinale’de bu yılki gözlemlerini anlatarak, “En güzel anılarımdan biri, Bal filminde oynayan küçük Bora’nın bana, ’Ben de sana sarılmak istiyorum’ demesi oldu. Çok duygulandım” diye konuştu. Semih Kaplanoğlu’nu aldığı bu çok önemli ödül vesilesiyle biz de tebrik ediyoruz.

Kaynak: http://haber.gazetevatan.com/

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Çocukluğu Samsun'da eniştesinin müdürü olduğu sinemada film izleyerek, film parçalarına oyuncak merceğinde bakarak geçti. 2005 yılının sonunda "Öteki Sinema" yı kurdu. Beyazperde, Cinedergi ve Medyaradar'da yazıyor. Motor, yelken ve fotoğraf tutkunu... Film izlemeyi ve filmler hakkında yazmayı herşeyden daha çok seviyor.

Bak bunu da seversin...

Haki Biçici ile Oyunculuk Atölyesi Başlıyor

Haki Biçici eğitmenliğinde Sinema Adası’nda yapılacak Kamera Önü Oyunculuk Atölyesi, sekiz haftalık bir eğitim sürecini kapsıyor.

2 Yorumlar

  1. Sevindim gerçekten Kaptanoğlu son zamanlarda sürekli takip ettiğim ve sinema dilini gerçekten boyutlu kullanan başarılı bir yönetmen….

  2. Ayı balı değil, “Bal” ayıyı kaptı bu sefer! :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: