Direnişin Belgeselleri 4 Eylül’de Başlıyor

Direnişin belgeselleri 4 Eylül’de başlıyor.

Karadeniz İsyanda Platformu, Kadıköy Son Irmak Doğa ve Sanat Derneğinde, 4 Eylül-16 Ekim tarihleri arasında her Cumartesi günü saat 18.00’da “Su, toprak, yaşam bizim, isyan hepimizin” başlığıyla, direniş belgeselleri gösterecek. Tüm gösterimler ücretsizdir.

Belgesel gösterim programı aşağıdaki gibi olacak. Programda belirtilen gösterimler yönetmenlerinin katılımıyla gerçekleşecek.

 • 11 Eylül – Suyun Gözü (28′) Yönetmen: Berkay Kuyzu
  Konu: Yuvarlakçay Direnişi / Yönetmenin katılımıyla
 • 18 Eylül – Vatandaş Mustafa (45′) Yönetmen: Remzi Kazmaz
  Konu: Fırtına Vadisi direnişi / Yönetmenin Katılımıyla
 • 25 Eylül – Av! Su! Mai! (40′) Yönetmen: Alejandro Haddad
  Konu: Hasankeyf’in Çığlığı / Yerelden katılımla
 • 2 Ekim – Gole Çhetu (70′) Yönetmen: Metin ve Kemal Kahraman
  Konu: Dersim’de baraj altında kalacak kutsal mekan / Yönetmenin katılımıyla
 • 9 Ekim – Son Kumsal (56′) Yönetmen: Rüya Arzu Köksal
  Konu: Karadeniz Sahil Yolu / Yönetmenin Katılımıyla
 • 16 Ekim – Alethea (41′) Yönetmen: Ethem Özgüven
  Konu: Bergama’da maden aramalarına karşı direniş / Yönetmenin katılımıyla

Gösterim Yeri: Son Irmak Doğa ve Sanat Derneği; Caferağa Mah. Moda Cad. Mescit Sok. No:13 D:7 (Çiya’nın yan sokağı) KADIKÖY.

Etkinliğe ait Facebook katılım sayfası: http://www.facebook.com/event

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir