Eski Afiş Meraklılarına!

Sinema afişi koleksiyonculuğu yapanların, eski afiş meraklılarının yakından tanıdığı bir isimdir Mustafa Mumcu.

Yalnızca sahaf değildir, aynı zamanda alaylı bir sinema bilginidir. Hem Hollywood klasikleri hem de Yeşilçam dönemi üzerine derin bilgisi mevcuttur. Pek çok yazar ve koleksiyoncuya da ilk elden poster temin etmiş, bazı poster kitaplarının oluşmasında az ya da çok katkıda bulunmuş ve pek çok kitabın önsözünde kendisine teşekkür mahiyetinde methiyeler yer almıştır. Yıllardır sahaflık yapan Mumcu, uzun bir aradan sonra Taksim’de küçük bir dükkanda tekrar poster ve çizgi roman satmaya başladı.

Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde, Yapı Kredi Bankası karşısındaki Galatasaray Hanı’nın alt katında bir terzi ile ortak olarak paylaştığı dükkanında bulabileceğiniz Mumcu, ucuza sinema afişi almak isteyenlere imkan sağladığı gibi hoş sohbetini de kimseden esirgemiyor.

Dükkanın Dışarıdan Görünüşü

Galatasaray Hanı

Yazar hakkında: Fatih Danacı

Uçak mühendisliği alanında eğitim alıp mezun olduktan sonra sinema ve edebiyat merakı aktif bir uğraşa dönüştü. 2006 yılından itibaren çeşitli dergi, e-dergi, internet siteleri gibi platformlarda öyküleri, sinema yazıları yayımlandı. Korkunun Canavarları adlı ilk kitabı 2011 yılında basıldı. Aynı yıl Giovanni Scognamillo ve Aylin Ünal ile birlikte hazırladığı Vampir Manifestoları çıktı. Evlidir ve Ankara’da ikamet etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir