Gölge Dergi Sayı: 21

Gölge Dergi sayı: 21 ile yine söz verdiğimiz gibi tam zamanında karşınızdayız:

http://3.bp.blogspot.com/_JF_XubCRKjg/Sh8QJ0J6TzI/AAAAAAAAAQE/I694d9bJPS4/s200/zalreskapak.jpgBu sayının kapağını Bertan Uçar çizdi. Özgür Kurtuluş “Çizgi Roman Yapıyoruz” başlıklı yazısıyla yer alırken, Ezgi Arıduru bize 6. Çizgili Günler Şenliği Etkinlik Raporunu, Ümit Kireççi ise ÇROP Çizgi Roman Atölyeler ile ilgili gelişmeleri sunuyor. Masis Üşenmez Bilim Kurgunun En Karizmatik Kadın Figürlerinin ilk 10’unu sıralarken, Barış Saydam “Hayat Var” başlıklı yazısıyla bize bir Reha Erdem panoraması kaleme aldı. Hasan Nadir Derin ise 2009 Uçan Süpürge Güncesi’ni bizler için tuttu.

Ayrıca bu sayıda Mehmet Aras’tan “Elest Bezmi”, Serdar Kökçeoğlu’ndan “Gece Yarısı İşsizleri”, Günay Aydınoğlu’ndan “Yeni Bir Deneyim”, Mustafa Emre Özgen’den “Takım Elbiseli Adam III”, Gözde Kurt’tan “Gidip Bir Kenarda”, Gökcan Şahin’den “Rio”, Sadık Yemni’den “Cepcepniler” ve Bilge Yaman’dan “Hayal Cafe” öyküleri yer alıyor.

En güzel yerini sona sakladık: Bu sayıda çizgi roman olarak Çağatay Özkan’ın hazırladığı “Zalres”‘in ilk bölümü Çöl Fırtınası ile yer alırken Mustafa Göçer’in 3M+T’si kaldığı yerden devam ediyor.

Gölge e-Dergi’yi Pdf olarak okumak için
http://rapidshare.com/files/238330715/Golgedergi21.pdf

Gölge e-Dergi’yi flash olarak okumak için
http://hayalsaati.com/index.php?option=com_flippingbook&Itemid=69

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir