Karizmatik Kötü Adamlar uzunjohn.com’da

Karizmatik Kötü Adamlar uzunjohn.com’da! Yeni keşfettiğim bloglardan biri de Uzun John oldu. Kahramanlar Sinemada blogun linklerinden izini sürdüğüm bu blogda Öteki Sinema okurlarının ilgisini çekecek pek çok yazı bulunuyor.

Bunlardan birinde, süper kahramanı süper kahraman yapan, onun düşmanlarıdır. Gerçekten de bir Dr. Ahtapot olmasa, bir Lex Luthor olmasa, bir Joker olmasa; zaten süper kahramanlara ihtiyaç olmayacaktı. Tabii süper kötüden, süper kötüye göre de fark vardır. Kimisi teknolojik aletler kullanır, kimisi süper güçlüdür, kimisi delidir, kimisi ise yanlış anlaşılmış bir dahi… diyor Uzun John ve bu karizmatik kötü adamların enfes bir listesini çıkarıyor. Buyrun buradan okuyun.

Blog ana sayfa linki:

http://www.uzunjohn.com

Bahsi geçen yazının linki:

http://www.uzunjohn.com/yazilarim/

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bir yorum var

  1. Güzel bir blog.Benim favorim Dr Doom.Aslında o güç tutkusunun arkasında annesine ulaşmak isteyen bir çocuk var.Latverialılarda ona çok şey borçlu devletleri olmayan dağınık bir unsurdan bir ulus yaptı onları.Zaman zaman Vader gibi kasvetli sevgi ve şefkat gösterilerinde bulunur ama kötü bir adam olduğunu çok çabuk hatırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: