Fotoroman: Festival Gibisin, Katılmak İstiyorum!

Malatya’nın “film” festivaline tam 1 ay kala geçen yıl hazırladığımız ve oldukça ilgi gören fotoroman denememizi tekrar paylaşmak istiyoruz. O tarihten sonra pek çok festivale katılsam da bir daha benzeri bir çabaya girişmedim. Hem yoruculuğundan hem de Malatya’ya özel olmasını istememden kaynaklanıyordu sanırım bu. Malatya Film Festivali’inin 2011 macerasını da benzer bir şekilde fotoromanlamayı düşünüyorum. O zamana kadar bunu tadımlık niyetine okuyuverin lütfen.

**********************************

Malatya Uluslararası Film Festivali (MUFF) üzerine izlenimlerimizi Beyazperde.com sitesinde paylaştık. Öteki Sinema’da da daha önce hiç yapmadığımız bir şeyi yaparak festival üzerine bir bilgilendirme geçelim istedim ve festival macerama ait bir fotoroman hazırladım!


Sevebilir ya da “Ne gereksiz olmuş…” diyebilirsiniz ama acımasız yorumlar yapıp hevesimizi köreltmezseniz seviniriz. İşte Öteki Sinema’nın farkı, işte Malatya Uluslararası Film Festivali fotoromanı… (Çalsın sazlar!)

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Çocukluğu Samsun'da eniştesinin müdürü olduğu sinemada film izleyerek, film parçalarına oyuncak merceğinde bakarak geçti. 2005 yılının sonunda "Öteki Sinema" yı kurdu. Beyazperde, Cinedergi ve Medyaradar'da yazıyor. Motor, yelken ve fotoğraf tutkunu... Film izlemeyi ve filmler hakkında yazmayı herşeyden daha çok seviyor.

7 Yorumlar

 1. Gerçekten ötekine yaraşır bir anlatım tarzı olmuş büyük keyif aldım okurken.Bu arada Nemrut’ta güneşin doğuşu gerçekten eşsiz..

 2. Gidilen yer güzel,karşılaşılan insanlar güzel,fotğraflar güzel,yazı güzel,festival güzel.Daha ne olsun…

  Biraz kayısı kaldı mı acaba!? :D

 3. videodreamproject

  çizgiroman,fotoroman yanında kayısıda oldumu tadından yenilmez olmuş. çok beğendim :)

 4. Murat Kızılca

  Ellerine sağlık Murat, çok güzel olmuş.

 5. bayıldım ben bu fikre… :) Fotoroman karakteri oldum…

 6. Gelecek yıl yine bekleriz…

 7. eah ben bunu nasıl kaçırmışım çok hoş olmuş ♥

  kuul vesselam☻

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: