Neill Blomkamp’ın Yeni, Gizemli Videosu

Neill Blomkamp’ın yeni, gizemli videosu! District 9 ile muhteşem bir çıkış yapan ve son yıllarda iyice popcornlaşmış bilim kurgu sinemasına eli yüzü düzgün bir film kazandıran Neill Blomkamp tarafından çekilen fakat henüz bunu ne niyetle yaptığının anlaşılamadığı videosu, YouTube başta olmak üzere bir sürü video paylaşım sitesinde izlenebiliyor.

Sinemayı değiştirmeye, dönüştürmeye ve ona yeni bir boyut kazandırmaya çalışan sanatçılardan biri Neil Blomkamp. Dolayısıyla her yaptığı iş merak uyandırıyor. An itibariyle video paylaşım sitelerinde yoğun ilgi gören videonun ne olduğuna dair bir bilgi yok ama bu haliyle bile takipçilerini meraklandırmayı başarıyor.

“Denizden Neill Blomkamp çıksa yerim!” diyenler için biz de buradan paylaşalım istedik. İyi seyirler.

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bir yorum var

  1. Umarım yeni filminin öncüsüdür. Bilimkurgu hayranı olarak, dişe dokunur şeylere ihtiyacım var.
    Hem bilimkurgu üzerine getirdiği saglam işçiliği hem de mizah anlayışı ile yeni filmi için sabırsızlanıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: