Otisabi TV Dizisi Oluyor!

TV’mizin alıcı ayarlarıyla oynamasak mı acaba? Tuhaf şeyler oluyor… Star, Galip Tekin’in “Acayip Hikayeler”ini çekiyor, “Kült Türk Filmleri” kuşağı yayınlıyor diye sevinirken şimdi de Otisabi TV dizisi olup D-Smart Sinema TV ve Daily Motion üzerinden yayınlanacak. Şükür diyelim! Nihayet TV evde kalmış ablalarla bütün çocukları evlendirmiş Annelerin hakimiyet alanı olmaktan çıkacak!

Otisabi’nin ilk fragmanı yayınlandı. Fragmandan anladığımız kadarıyla epey sadık bir uyarlama… Cinsellik dozunu anlamak içinse mecburen ilk bölümü bekleyeceğiz. TV’de Öteki Sinema üzerinden duyurabileceğimiz şeylerin yayınlandığına inanmak mümkün değil, bu bir rüya olmalı… Böyle devam!

Otisabi

Yılmaz Aslantürk’ün 1990’larda Pişmiş Kelle adlı mizah dergisinde çizmeye başladığı karakter. Uzun favorileri, pardösüsü ile 1950’li yılların atmosferini yansıtmaktadır. İlk öykülerde bir üniversite öğrencisinin bekar evinde yaşananlar anlatılırken, arka planda İstanbul’da yaşamanın zorlukları görülürdü.

Otisabi, büyük şehirde ayakta kalmak için küçük entrikalara başvurur ve her seferinde kârlı çıkar. Sonraki dönem Otisabi öykülerinde kadın-erkek arasındaki ilişkileri ağır basar. Yeni bir kadınla tanışması ve nihai amacına ulaşmak için çevirdiği numaraları ve bazı kadınların bunları hak ettiğini göstererek okuyucuların yanında olmasını sağlar. Ya da bir kadından ayrılmanın zorluğunu gösterir ve Otisabi’nin yine başarılı olmaması için bir neden yoktur. Çünkü kadınların ne istediğini ya da istemediğini bilir ve planlarını ona göre yapar, uygular. 2007 yılından beri ise Uykusuz adlı mizah dergisinin en arka sayfasında çıkmaktadır. (wikipedi)

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Çocukluğu Samsun'da eniştesinin müdürü olduğu sinemada film izleyerek, film parçalarına oyuncak merceğinde bakarak geçti. 2005 yılının sonunda "Öteki Sinema" yı kurdu. Beyazperde, Cinedergi ve Medyaradar'da yazıyor. Motor, yelken ve fotoğraf tutkunu... Film izlemeyi ve filmler hakkında yazmayı herşeyden daha çok seviyor.

Bak bunu da seversin...

Ahmet Uluçay’ın Yarım Kalan Filmi Yeniden Çekilecek!

Ahmet Uluçay’ın yazdığı Bozkırda Deniz Kabuğu senaryosu, Osman Nail Doğan yönetmenliğinde hayata geçecek.

Bir yorum var

  1. Umarım aslına sadık tatmin edici bir uyarlama olur. Aslında ben “Cihangir de bi ev” serisini bekliyodum ya neyse :) Belki onu da yapar yeni star… Starda gerçekten güzel şeyler yapılmaya başlandı. Acayip hikayelerin 2 bölümünü beklediğimden daha iyi buldum. Bakalım devamı nasıl gelecek merakla bekliyorum..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir