Seks ve Giallo: Aşka Susayanlar Sinematik’te

Sinematik geri döndü hem de muhteşem bir şekilde… Öteki Sinema’nın kan kardeşi blog olmasının yanında Yeşilçam deyince en güçlü faydayı ve en zevkli okumaları üreten Sinematik, giallo türünün nadide yerli örneklerinden Aşka Susayanlar filmini yazmış bu kez

Aşka Susayanlar’ın uyarlandığı Sergio Martino’nun Lo Strano Vizio Della Signora Wardh’ın müzikleri Nora Orlandi’ye aittir. Aşka Susayanlarda kullanılan temalar giallo geleneğine uyum sağlamakla beraber ana filmin müzikleriyle kıyaslandığında Morricone’nin Le Casse (Ana Tema) ve Citta Violenta (Cinayet ve şüphe temaları) albümlerinden alınan müzikler başarılı seçimlerdir.

Film hakkında çok daha fazla bilgiye ulaşmak için Sinematik’i ziyaret edebilirsiniz. Zaten biliyorsunuzdur ama Sinematik’i daha önce okumadıysanız mutlaka sık kullanılanlarınıza ekleyin.

Sinematik bloguna bu linkten ulaşabilirsiniz:

http://sinematikyesilcam.com/

Aşka Susayanlar yazısına bu linkten ulaşabilirsiniz:

http://sinematikyesilcam.com/2012/

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Çocukluğu Samsun'da eniştesinin müdürü olduğu sinemada film izleyerek, film parçalarına oyuncak merceğinde bakarak geçti. 2005 yılının sonunda "Öteki Sinema" yı kurdu. Beyazperde, Cinedergi ve Medyaradar'da yazıyor. Motor, yelken ve fotoğraf tutkunu... Film izlemeyi ve filmler hakkında yazmayı herşeyden daha çok seviyor.

Bak bunu da seversin...

Bugüne Kadar Çevrilen Kaptan Amerika Filmleri

Captain America: The First Avenger için geri sayım devam ederken bugüne kadar çevrilen Kaptan Amerika filmlerini hatırlayalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir