Sinemanın Küçük Şeytanları Banubozdemir.com’da

Sinemanın Küçük Şeytanları Banubozdemir.com’da!

Çocuklar beyazperdenin korku unsurları olmazmış gibi duruyor ama masum hallerini çok çabuk yok ediyorlar. Ve sabit bakışlarla çok rahat bir biçimde üzerimize üzerimize geliyorlar. Hedefleri de genelde büyükler oluyor… Şimdi sinema tarihinin ‘tuhaf ve korkunç’ çocuklarına Banu Bozdemir’in kendi sitesinde yayınladığı güzel ve çok özel bir dosya ile göz atalım.

Hollywood ve Avrupa sinemasının içine şeytan kaçmış küçüklerine yer verdiği dosyada “Sinemanın yüz ifadelerini pek bozmadan, ellerine bir bıçak tutuşturduğu çocukları bunlar… Çocukların ‘vicdan’ duygusu sınırlı olduğu için ellerine bir fırsat geçtiğinde bunu her şekilde kullanacaklarına inanırım…” diyecek kadar ihtiyatlı yaklaşıyor Banu Bozdemir.  Devamını okumak için lütfen buradan buyurun.

Link: http://www.banubozdemir.com/

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Çocukluğu Samsun'da eniştesinin müdürü olduğu sinemada film izleyerek, film parçalarına oyuncak merceğinde bakarak geçti. 2005 yılının sonunda "Öteki Sinema" yı kurdu. Beyazperde, Cinedergi ve Medyaradar'da yazıyor. Motor, yelken ve fotoğraf tutkunu... Film izlemeyi ve filmler hakkında yazmayı herşeyden daha çok seviyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir