12. Alanya Belgesel Film Festivali Başlıyor

Untitled-1Alanya Sinema Kültür Sanat ve Tanıtım Derneği’nin düzenlediği festival için geri sayım başladı… 12. Alanya Belgesel Film Festivali; Alanya Belediyesi, Belgesel Sinemacılar Birliği, Okan Üniversitesi, Altın Safran Belgesel Film Festivali ve Selçuk Üniversitesi’nin işbirliği ile 06-11 Mayıs tarihleri arasında Alanya Kültür Merkezi’nde düzenlenecek.

Festival’de yerli yabancı olmak üzere toplam 32 film sinemaseverlerle buluşacak.

Bu sene festival programında film gösterimleri dışında Soner Yalçın ve Işıl Özgentürk’ün  katılacağı iki söyleşi de bulunmakta. 08 Mayıs Çarşamba günü saat 17.00’de Soner Yalçın’ın “Menekşe’den Önce“ filmi ardından Soner Bey ile söyleşi yapılacak.

10 Mayıs Cuma günü de Işıl Özgentürk’ün “Dürbünümde binbir İstanbul,  Rüzgâra söylenmiştir ve Yesemek“ adlı filmlerin gösterimleri ardından Sayın Özgentürk ile “Yaşamda ve Sinema da kadının konumu“ başlıklı bir söyleşi gerçekleşecek.

Ayrıca festival kapsamında filmleri bulunan Armağan Pekkaya ve Serdar Güven de filmleri ardından sinemaseverlerle bir araya gelecekler…

Film gösterimleri Alanya Kültür Merkezi’nde 06 Mayıs saat 14.00’den itibaren ücretsiz, Türkçe alt yazılı olarak gerçekleşecektir.

12. Alanya Belgesel Film Festivali 11 Mayıs Cumartesi günü sona erecektir.

Alanya Belgesel

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir