12. Uluslararası Altın Boğa Kısa Film Festivali 1 – 12 İstanbul Altın Boğa Kısa Film Yarışması

12. Uluslararası Altın Boğa Kısa Film Festivali

İstanbul Erkek Lisesi tarafından düzenlenen 12. Uluslararası Altın Boğa Kısa Film Yarışması için başvurular başladı. En iyi kısa film seçilecek eserin “Altın Boğa Özel Ödülü”ne sahip olacağı yarışmaya lise düzeyindeki herkes katılabilir.

Yarışmaya bugüne kadar Türkiye’nin farklı illerinden 800’ü aşkın kısa film katıldı. Yarışmanın önceki jürileri arasında Zeki Demirkubuz, Onur Ünlü, Hasibe Eren, Erkan Can ve Atilla Dorsay gibi alanında yetkin yönetmenler, oyuncular ve sinema yazarları yer aldı. Ayrıca her yıl sonunda organize edilen ödül törenlerinde genç yönetmenlerin ustalarla bir araya gelmesi sağlandı.

Türkiye’nin dört bir yanından öğrencileri sinemaya teşvik etmek ve bu alanda başarılarını ödüllendirmek amacıyla düzenlenen yarışma, bu yıl uluslararası platforma taşınarak farklı kültürleri sinema çatısı altında bir araya getirmeyi hedefliyor.

Son başvuru tarihi 1 Mayıs 2015 olarak belirlenen Altın Boğa Kısa Film Yarışması hakkında detaylı bilgiye http://www.ielsinema.com adresinden ulaşılabilir.

İEL Sinema Kulübü Afiş (Türkçe)

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir