17. Akbank Kısa’nın Jüri Üyeleri ve Finalist Filmleri

17. Akbank Kısa Film Festivali kapsamında düzenlecek olan Ulusal ve Uluslararası Kısa Film Yarışmaları’nın finalist filmleri ve jüri üyeleri belli oldu. Türkiye’de kısa film alanında etkin bir platform oluşturan ve bu yıl 22 Mart-01 Nisan tarihleri arasında online olarak düzenlenecek olan festivalin yarışma bölümlerine 71 ülkeden toplam 2.048 kısa film başvurdu.

Cast direktörü Nimet Atasoy, yapımcı Sinan Yusufoğlu ve yönetmen Selim Evci’den oluşan yarışma ön eleme jüri kurulunun değerlendirmesi sonucu; Ulusal Yarışma Festival Kısaları Bölümü’ne katılan eserler arasından 14 film ve Uluslararası Yarışma Dünyadan Kısalar bölümü başvuruları arasından seçilen 14 film “En İyi Film Ödülü” için yarışmaya hak kazandı.

Ulusal Yarışma Festival Kısaları ana jüri üyeleri; oyuncu Nilay Erdönmez, yönetmen Murat Düzgünoğlu, kurgucu Aylin Zoi Tinel, yönetmen İnan Temelkuran ve Akbank Sanat Müdürü Derya Bigalı’dan oluşuyor. Uluslararası Yarışma Dünyadan Kısalar ana jüri üyeleri ise kurgucu Mary Stephen, oyuncu Samar Qupty, görüntü yönetmeni Krum Rodriguez, oyuncu İlker Kaleli ve Akbank Sanat Müdürü Derya Bigalı olarak belirlendi.

“En İyi Film” olarak seçilecek eserlerin yönetmenleri Akbank Sanat tarafından; Ulusal kategoride 35.000 TL, uluslararası kategoride 5.000 Dolar; Forum bölümünde ise en başarılı senaryo 5.000 TL ile ödüllendirilecek.

10 gün boyunca yurt içi ve yurt dışından geniş katılımlı atölye çalışmaları ve söyleşileriyle sinemaseverlere keyifle izleyecekleri bir program sunacak olan 17. Akbank Kısa Film Festivali hakkında detaylı bilgi için akbankkisafilmfestivali.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Uluslararası Yarışma Dünyadan Kısalar

  • Souvenir Souvenir Yönetmen: Bastien Dubois (Fransa)
  • Here, Here Yönetmen: Joanne Cesario (Filipinler)
  • David Yönetmen: Zach Woods (USA)
  • Witness Yönetmen: Ali Asgari (İran, Fransa)
  • Spirits and Rocks: An Azorean Myth Yönetmen: Aylin Gökmen (İsviçre, Portekiz)
  • Green Thoughts Yönetmen: William Hong-xiao Wei (İngiltere, Çin)
  • Dalia Yönetmen: Brusi Olason (İzlanda)
  • 3 Logical Exits Yönetmen: Mahdi Fleifel (İngiltere, Danimarka, Lübnan)
  • Fish Like Us Yönetmen: Raphaela Schmid (Avusturya)
  • I Am Afraid to Forget Your Face Yönetmen: Sameh Alaa (Mısır, Fransa, Belçika, Katar)
  • Ad Lib Yönetmen: Joseph Catté (Fransa)
  • The Black Veil Yönetmen: A. J. Al-Thani (Katar)
  • The Unseen River Yönetmen: Phạm Ngọc Lân (Vietnam)
  • Stephanie Yönetmen: Leonardo van Dijl (Belçika)

Ulusal Yarışma Festival Kısaları

  • Ankebût Yönetmen: Ceylan Özgün Özçelik
  • Binbir Gece Yönetmen: Mahsum Taşkın
  • Büyük İstanbul Depresyonu Yönetmen: Zeynep Dilan Süren
  • Yara Yönetmen: Onur Güler
  • Sarı, Siyam, Kanocular ve Ev Sahibi Yönetmen: Esme Madra
  • Tapınak Yönetmen: Murat Uğurlu
  • Paydos Yönetmen: Öykü Orhan
  • Ondan Bahsetmiyorum Yönetmen: Ayris Alptekin
  • Suçlular Yönetmen: Serhat Karaaslan
  • Kısmet Yönetmen: Emre Sert, Gözde Yetişkin
  • Lal Yönetmen: Gökalp Gönen
  • Ahtapot Yönetmen: Engin Erden
  • Cengiz Yönetmen: Haydar Taştan
  • Dur Bak Dinle Geç Yönetmen: Muhammed Günaydın
Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir